نظر سنجی

کد مطلب : 2344
بازدید از مطلب: 310
هم اندیشی اعضای شورا با کاندیداهای دوره پنجم شورا


هم اندیشی اعضای شورا با کاندیداهای دوره پنجم شورا
اولین جلسه اعضای شورا در دوره پنجم با کاندیداهای این دوره روز شنبه 29 مهرماه در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر لار برگزار شد و کاندیداها به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود در حوزه مسائل شهری در توسعه و پیشرفت شهر پرداختند.
 
جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن مجید توسط دکتر نخبه الفقهائی و پخش سرود ملی آغاز شد.
ابتدای جلسه شهردار لار ضمن خرسندی از حضور در جمع کاندیداهای دوره پنجم و امید به همدلی و همفکری در آبادانی شهر ، ارائه نقطه نظرات در بودجه سال 97،در برنامه ریزی بهتر و دقیق تر را خواستار شد.
رئیس شورا ضمن خوش آمد به حاضرین از حضور گسترده مردم در انتخابات تشکر نمود و از کلیه دستگاه های اجرایی و نظارتی برگزار کننده انتخابات تقدیر نمود.
به مهندس محبی استفاده از نقطه نظرات افرادی که برای شهر و دیار خود احساس مسئولیت دارند را ارزشمند و رسیدگی به بافت فرسوده ـ مبلمان شهری و زیباسازی شهر لار را مهم برشمرد .در ادامه با تاکید حمایت از سرمایه گذاران در امر توسعه گردشگری و اهتمام شورا در جلوگیری از هرکار غیرقانونی و اعلام به مردم ، دوری از سیاسی کاری و برخورد جناحی و استفاده از نقطه نظرات یکایک مردم و کاندیداهای این دوره، دریافت نقطه نظرات بزرگان و مسئولین شهری و ارائه گزارشی از جلسه کارگروه امور زیربنایی و موافقت با کلیات منطقه ویژه اقتصادی و موضوع واگذاری زمین روبروی هتل کوثر و مخالفت شورا و شهرداری در این خصوص بخش اول صحبت های خود را به اتمام رساند.
 


زمان انتشار: 1 آبان 1396   11:38:23
محمدجواد احمدی اولین کاندیدای داوطلب برای ارائه نظرات خود که آن را حول محور تخصصی نامید در اجرایی کردن طرحهای مختلف در پارک جنگلی باتوجه به گنجانده شدن در طرح اولیه ، ایجاد فضای سبز در داخل شهر با درنظر گرفتن گونه های بومی با همکاری جهاد و منابع طبیعی ، پیگیری طرحهای ورزشی برای جوانان ، شناسایی اراضی پارکینگ کامیون داران و درخواست از شهرداری در آماده نمودن طرح آبخیزداری ، نیاز به به وحدت بین اعضاء و ضرورت وحدت بین مسئولین شهر و منطقه و ترغیب سرمایه گذاری شش بخش در رونق شهرستان مطالبی مطرح نمود.
سلیمان رحیمی نژادان درخصوص ورودی شهر و نیاز به پیگیری طرح جامع برای آن موضوع ، پیگیری منافع مردم و واگذاری زمین بیش از 20 سال جنب پارک شهر ، نیاز به پیگیری زمین روبروی مصلی ، موضوع ارتقاء تمامی مناطق شهرستان و انتظار مردم و پیگیری پیشنهادات ارائه شده در این جلسه صحبت نمود.
سحر یادگار فردضمن تقدیر از شورا در تشکیل این جلسه درخصوص طرح تفصیلی لار و نیاز شهر به فضای سبز، واگذاری طرحهایی که در سطح شهر لار توسط شورا در حال بررسی است به شرکتهای حقوقی ، قرارداد با دانشگاه ، ادارات و استفاده از دانشجویان، افزایش پیاده رو و فضای سبز و پیشنهاد استفاده از کاندیداها در طرحها بعنوان مشاور  در شورا در دوره پنجم پیشنهادات خود را ارائه داد.
مهدی کریمی ضمن تشکر از شورا و امید به برگزاری جلسات به طور مکرر، با تایید بر لزوم عدم سیاسی کاری در شورا، بر حضور کلیه سلایق سیاسی در شورا تاکید کرد. وی با در نظرگرفتن شهر در دو بعد ساختاری و فرهنگی داشتن شهری آباد را منوط به پیاده سازی دموکراسی شهروندی  و احساس مسئولیت شهروندان در قبال شهر ، مشارکت مردم در سرنوشت خود، تدوین سند محلات مبنی براینکه در محلات چه افراد متخصص و چه امکاناتی وجود داشته باشد و در حال حاضر در چه شرایطی هستیم. نیاز به بانک اطلاعاتی ، در شناخت مشکلات محلات و اقدامات انجام شده با نظر شهروندان و رفع مشکلات آنها با نظر مشاورین فنی و تخصصی و استفاده از حضور کاندیداها در کارگروه ها و کمیسیون های تخصصی را مهم برشمرد.
دکتر نخبه دیگر کاندیدای دوره پنجم درخصوص وجود مشاغل تکراری در شهر لار و وجود گنبدهای نمکی در منطقه ولزوم بهره وری از آن، همه جانبه گرایی در امور شهری، نظرخواهی از مردم در جلوگیری از کارهای تکراری، استفاده از تکنولوژیهای روز دنیا و جهانی اندیشیدن و منطقه ای عمل نمودن و وجود ماسه های رنگی در منطقه، استفاده از فضای سبز گرمسیری مانند کشورهای حوزه خلیج فارس، نیاز به ایجاد نمایشگاه بین المللی، راه اندازی رادیو لار، استفاده از مشاوران چندنفره و گروهی از تمام تخصص ها در شورای شهر، استفاده از متخصصین به عنوان سرمایه های شهر و جلوگیری از فرار مغزها، ایجاد بانک اطلاعاتی در سطح گسترده، نیروسازی از متخصصین و پایه گذاری نیروهای قوی برای شوراهای بعدی درخدمت به لار بخش عمده صحبت های وی بود.
محمد رحیمی منصور خانی درخصوص مشکلات متعدد شهر ، درآمدهای شهرداری از طریق عوارض و نوسازی و انتظارات مردم در مباحث اشتغال، فضای سبز و پارک و سینما و نیاز به تفکیک این موضوعات با تاکید بر بحث گردشگری افزود، شهر لار و لارستان پتانسیل زیادی در حوزه گردشگری دارد و شناسایی گردشگری شهر و بررسی پتانسیل های لار از نظر گردشگری و کشف آن به صورت کارشناسی و تخصصی ، ایجاد فرصت توریسم درمانی باتوجه به فرودگاه بین المللی و مراکز درمانی و مراودات لارستانیها در حوزه خلیج فارس و حضور گردشگران خارجی با برنامه ریزی مدون و بررسی نقاط ضعف و قوت ، از بین رفتن بافت تاریخی و فرهنگی لارباتوجه به وجود پتانسیل های موجود، انتظار از شورا بر تشکیل کارگروه گردشگری شهر لار صحبتهای خود را به پایان رساند.
احمد شمس ضمن سپاس از شورا و تقدیر در نفس برگزاری این جلسه از فقر حرکتی در شهر لار به عنوان بزرگترین مشکل نام برد و پیشنهاد بر احداث پیست های راه پیمایی یا دوچرخه سواری در سطح شهر باتوجه به وجود این موضوعات در جوامع توسعه یافته و لزوم حرکت به سمت سلامت شهری و تشویق مردم به این موضوع، نیاز به رسیدگی به شهرقدیم باتوجه به قدمت آن که اعتبار و پایخت فرهنگی شهر لار می باشد و درخواست از شهردار جهت رسیدگی به شهر و حقوق مردم مطالبی طرح نمود.
دکتر مهدی جمشیدی درخصوص مسائل حقوقی که شهرداری ها و شورای شهر درگیری و دغدغه آن را همواره دارد و باتوجه به تجربیات خود در دوره چهارم در شهرداری نیاز به توجه خاص به اسناد و مدارک در چارچوب توافقات و مشکلات عدیده برای شهرداری و جلوگیری ایجاد بار مالی سنگین برای شهرداری ، وجود سرمایه های خاموش و وجود املاکی که ناشی از توافق متعلق به شهرداری است که نیاز به مدون سازی و بهره وری به عنوان سرمایه های اساسی از آن توضیحاتی ارائه و آمادگی گروه وکلای حوزه قضایی لار به منظور هرگونه تلاش و خدمت به شهر را اعلام نمود.
دکتر حیدر قادری درخواست تشکیل این جلسات به صورت تخصصی تر و و باتوجه به اهداف مشترک کاندیداهای انتخابات و دغدغه مشترک توسعه شهری  و نیاز به تحولات لازم در ساختار شهری و ایجاد زیرساخت ها،  استفاده از حضور کاندیداها در کارگروه های تخصصی و درخواست اعلام برنامه های تدوین شده و مشخص نمودن برنامه های کوتاه مدت ـ میان مدت و بلندمدت شورا جهت اعلام نظر کاندیداهای دوره پنجم شورا را نیاز این جلسات دانست.
توجه به گردشگری، نیاز به ساخت و ساز باتوجه به اقلیم و بهره وری انرژی و تدوین آئین نامه هایی از طرف شهرداری و شورا، استفاده از پایان نامه های موجود در رفع مشکلات سیلابهای شهری بخش پایانی صحبتهای قادری بود.
علی اصغر سمرقندی نیز با تقدیر از برگزاری جلسه درخصوص طرح تکریم ارباب رجوع در شهرداری و سایر ادارات در رضایت شهروندان و برخورد با کارکنان متخلف و همچنین تعدیل در کاهش عوارض به منظور رونق اقتصادی در بازار مسکن با رعایت مسائل قانونی را پیشنهاد داد.
عبدالرضا نیکونژاد ضمن تشکر از اعضای شورا درخصوص جلوگیری از کارهای تکراری ، پیش بینی در کارآیی سالن های ورزشی قبل از ساخت و نیاز به توزیع عدالت در سطح شهر در رفع مسائل ترافیکی و رفاه مردم و پیشنهاد در زمینه برگزاری گردهمایی لارستانیهای مقیم تهران، شیراز و بندرعباس در شهر لار مطالبی طرح نمود.
غفاری دیگر کاندیدای دوره پنجم ضمن تشکر از برگزاری این جلسه و امید به برگزاری جلسات تخصصی تر در آینده نکاتی درخصوص تشکیل کمیسیونهای عمران و شهرسازی و وکالت، ورود شورا در حوزه شهرسازی، ترافیک، فضای سبز و اقتصاد شهری و امور دیگر شهر لازم دانست و خواستار تعیین اولویت های شورا شد، تا افراد بتوانند در اولویت بندی تعیین شده نسبت به ارائه برنامه اقدام کنند. همچنین درخصوص عدم اتمام طرح تفصیلی شهر لارو نارضایتی مردم در این زمینه، تامین دلیل در انجام پروژه های عمرانی و اطلاع رسانی به مردم و نیاز به روز رسانی متریال و مصالح ساختمانی صحبت نمود.
محمدرضا زائر نیز ضمن تشکر از شورای شهر با تاکید بر اینکه شورای شهر نباید شورای شهرداری باشد ؛ بر اهمیت  رسیدگی به ورودی شهر و جلوگیری از دوباره کاری در پروژه های شهری و مدیریت هزینه ها، ضمن گلایه از شهرداری و نظام مهندسی در عدم نظارت ساخت اماکن اداری، درمانی و بانک ها در امر مناسب سازی، تسهیل در توافقات شهرداری با مردم، نیاز به الکترونیکی نمودن قبوض عوارض شهرداری ، نیاز به برخورد با کارکنان متخلف و نظارت بیشتر در این زمینه، ایجاد نمایشگاه بین المللی در سطح شهر، دفع فاضلاب شهری و استفاده بهینه از آب موجود در امور شهری ، رسیدگی به هدر رفت آب در سطح شهر مطالبی مطرح نمود.
سیدجلال الدین یگانه عضو سه دوره قبلی شورا و همچنین کاندیداهای دوره پنجم ضمن تشکر از اعضای شورا در برگزاری این جلسه بر آمادگی خود در پی گیری امورثبتی و اخذ اسناد املاک شهرداری و اعلام آمادگی ارائه خدمات در این زمینه ؛ بر نیاز شهرداری به کارخانه آسفالت، بلوک زنی ، تیرچه و مصالح ساختمانی در راستای اشتغال زایی و خدمت بیشتر به شهروندان تاکید نمود.
داود تقی باشی ضمن تشکر از برگزاری جلسه و تبریک به اعضای شورا در دوره پنجم و شهردار محترم لار به ارائه مطالبی  درخصوص شورای پویا با حمایت مردم و داشتن عملکرد مفید ، تاکید بر استفاده از کاندیداهای دوره پنجم و بهره گیری از متخصصین در کمیسیون ها، زیباسازی و بازسازی ورودی شهر ، بافت فرسوده لار، وجود فضاهای تاریخی و نیاز به معرفی آن به شهرهای مجاور و حتی کشور و نیاز به توسعه توریسم، ورودی فرودگاه بین المللی شهر لارباتوجه به تخصیص 8 درصدی از فروش بلیط ها به شهرداری، اولویت در پروژه ها و و اهداف بلند مدت و کوتاه مدت مطالبی مطرح نمود.
محمد قنادی درخصوص لزوم جلوگیری از دوباره کاری، رسیدگی به وضعیت ادامه  چهل متری جمهوری اسلامی باتوجه به وجود مسکن مهر، نیاز به گسترش فضای سبز ، موضوع رسیدگی و چاره اندیشی به املاک تحت ملکیت هلال احمر و لزوم راه اندازی مجدد استخر هلال احمر به عنوان استخر اختصاصی بانوان توضیحاتی ارائه نمود.
فردین یزدی باتاکید بر سیاسی بودن شورا باتوجه به ارتباط با قوانین و مصوبات  دستورالعملهای ابلاغی و سیاست گذاری های صورت پذیرفته و لزوم اینکه شورا نباید حزبی باشد از عدم ثبات در ادارات شهرستان انتقاد نمود. در ادامه درخصوص حمایت و همراهی با سرمایه گذاران در طرحها و پروژه های شهری و عدم سنگ اندازی در شهرداری و سطح شهر و انتقاد از نظام مهندسی و شهرداری در اخذ مبالغ از سوی مجریان را خواستار شد.
سخنران پایانی بخش جلسه مهندس محبی بود که ضمن پاسخگویی به سخنان برخی کاندیداهای دوره پنجم مبنی بر جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان، استفاده از نظر کارشناسان و برگزاری جلسات مکرر و استفاده در کمیسیونهای مختلف، از تشکیل 50 جلسه با مدیران شهرستان از ابتدای شورع به کار شورا و احساس وظیفه در سوال از روسای ادارات و انعکاس مشکلات مردمی ، ارائه گزارش شورا در آینده، پیگیری موضوع اشتغال در شهر توضیحاتی ارائه داد.
همچنین در پایان خواستار همراهی و همکاری همه افراد جامعه برای پیشرفت و پیشبرد امور شهر و آمادگی شورای پنجم در این زمینه در خدمتگزاری به مردم را اعلام نمود.
 
 [0 نظر]نام شما :
آدرس سایت یا وبلاگ:
http://
آدرس ايميل :
نظر شما :
کد امنیتی: