نظر سنجی

کد مطلب : 2336
بازدید از مطلب: 381
کارگاه آموزشی منتخبین دورۀ پنجم شوراهای اسلامی شهر برگزار شد


کارگاه آموزشی منتخبین دورۀ پنجم شوراهای اسلامی شهر برگزار شد
کارگاه آموزشی منتخبین دوره پنجم شوراهای اسلامی شهرستان های لارستان، خنج و گراش و شهرهای عمادده، جویم، بنارویه، اوز، بیرم، خور و لطیفی به میزبانی شهرداری لار در محل سالن شورای شهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار؛ در این جلسه، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، فلسفه ی وجودی شوراها را روان سازی کارهای مردم و فراهم کردن زندگی مطلوب و آرام برای شهروندان دانست.
حسنی، از شوراها به عنوان یک نهاد حاکمیتی مستقل یاد کرد و افزود: این نهاد باید با صلابت پیگیر کارهای مردم باشد .
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، شهرهای امروزی را نیازمند توسعه دانست.
در ادامه دکتر بیات پور مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری فارس گفت: شوراها یک موسسه عمومی غیر دولتی و نهادی مردمی برخاسته از آراء مردم و شهروندان هر شهری هستند.
مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری فارس، شهرداری ها را هم یک موسسه عمومی غیر دولتی دانست و افزود: وظیفه ی شهرداری ها ارائه خدمات شهری در مسیر توسعه و عمران شهری است.
در این کارگاه دو روزه آموزش های لازم درباره جایگاه شورای اسلامی در قانون، نحوه فعالیت کمیسیون های مختلف در شورای اسلامی شهرها، نحوه تعامل شوراها با دستگاه های دولتی، نحوه پیگیری مطالبات مردم در شوراها و همچنین وظایف و حدود اختیارات شوراها، توسط کارشناسان دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس به شرکت کنندگان ارائه شد.
 


زمان انتشار: 20 تير 1396   11:38:38
 [0 نظر]نام شما :
آدرس سایت یا وبلاگ:
http://
آدرس ايميل :
نظر شما :
کد امنیتی: