نظر سنجی
:::اخبار شهرداری :::
نخستین آب نمای خشک موزیکال استان فارس در بوستان ملت شهر لار  به بهره برداری رسید

نخستین آب نمای خشک موزیکال استان فارس در بوستان ملت شهر لار به بهره برداری رسید

همزمان با عید غدیرخم، نخستین آب نمای خشک موزیکال استان فارس روز شنبه 18 مرداد در «بوستان ملت (پاک شهر)» لار به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، رئیس شورای اسلامی شهر لار در حاشیه مراسم بهره برداری از این آب نما اظهار کرد: آب نمای موزیکال پارک شهر، گامی برای افزایش همه شمولی، غنای حسی و سرزندگی بخش های غیرفعال بزرگ ترین فضای سبز شهری لار است.
سید عبدالمهدی میرپور تصریح کرد: امروزه بفضاهای اید به خلق فضاهای همه شُمول همت گماریم؛ فضای همه شمول، فضایی است که به تقاضای همه ی اقشار و همه ی گروه های سنی و جنسی پاسخ می دهد.
آب نمای موزیکال امکان تجربه ی آب و بازی با آب را برای کودکان فراهم می کند
وی خاطرنشان کرد: آب نمای موزیکال که به صورت فواره ی خشک در بخش غربی پارک شهر لار تعبیه شده است، علاوه بر چشم نوازی، امکان تجربه ی آب و بازی با آب را برای کودکان، زیر نظارت والدین فراهم می کند.
رئیس شورای اسلامی شهر لار افزود: آب نما دیگر صرفا عنصری برای تماشا نیست، بلکه پدیده ای چند وجهی است که سرزندگی و نشاط را به پارک شهر هدیه می کند و محرکی برای توسعه ی بخش های غیرفعال پارک است.
میرپور اظهار کرد: ایجاد آب نما، علاوه بر مزیت های فوق، به تلطیف آب و هوای گرم هم کمک کرده و امکان تجربه ی لذت بخش بازی با آب را برای فرزندان مان به ارمغان می آورد.
فعال سازی اراضی بایر پارک شهر در دستور کار شهرداری و شورای شهر است
وی تصریح کرد: فعال سازی اراضی بایر پارک شهر و طراحی یکپارچه ی اراضی غیرفعال این پارک در دستور کار است، این طرح مراحل پایانی خود را می گذراند.
رئیس شورای اسلامی شهر لار افزود: پارک شهر لار، با مساحتی نزدیک به 5 هکتار، در آینده ای نه چندان دور، مورد استفاده ی شهروندان قرار خواهد گرفت.
19 مرداد 1399 - 13:38:18
پیام تبریک شهردار لار بمناسبت روز شوراها

پیام تبریک شهردار لار بمناسبت روز شوراها

محمّد رضا قنبرنژاد شهردار لار در پیامی، نهم اردیبهشت ماه روز شوراها را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، متن پیام محمّد رضا قنبرنژاد به این شرح است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
مشورت، یکی از ارکان مهم سلامت تصمیم‏گیری‏هاست. جامعه‏ای که سنت مشورت در آن حاکم نیست، در تب و تاب خودمحوری می‏سوزد، ولی در جامعه‏ای که در آن همفکری و نظرخواهی، اصلی یقینی است و از اجزای ضروری حیات آن به شمار می‏آید، بهترین راه و کامل‏ترین مسیر در برابر افراد گشوده خواهد شد.
طلوع خورشید فروزان شوراها از بلندای قله های عمران و آبادانی شهر و روستا قانون پویا و متمدنی بود که در کشور عزیزمان اجرایی شد و بارقه امید را در دل مردم، روشن و منور ساخت؛ زیرا در پرتو این قانون است که سرنوشت مردم به دست خودشان رقم میخورد.
نهم اردیبهشت سالروز رویدادی بزرگ در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که بی تردید نشان از تعمیق مردم سالاری دینی در جامعه اسلامی ما دارد.
نهاد شورا که شالوده آن ریشه در قرآن و مبانی دین مبین اسلامی دارد در واقع به فرایند واگذاری امور به مردم، عینیت بخشید و به برکت این اتفاق، نقش آفرینی مردم در تعیین سرنوشت خود و جامعه ای که در آن زندگی می کنند، دوچندان گردید.
اینجانب ضمن عرض تبریک به اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا منطقه لارستان بزرگ، بر خود وظیفه می دانم از پیگیری، تلاش، مساعدت و راهنمائی های ارزنده اعضا شورای اسلامی شهر لار در پیشبرد اهداف شهر و شهرداری که یقیناً حاصل همدلی و همکاری مضاعف بین اعضا بوده، تقدیر و تشکر نمایم.
امیدوارم ما را در آرزوی خویش که همانا ساختن فردائی زیباتر و بهتر است سهیم بدانید.
 
محمّد رضا قنبرنژاد – شهردار لار
 
8 ارديبهشت 1399 - 11:41:16
پیام تقدیر مدیران شهری لار از پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا

پیام تقدیر مدیران شهری لار از پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، عبدالرحیم مقیمی رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار در پیام مشترکی از پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا، تقدیر و تشکر کردند.
 
متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
در این روزهای دشوار و حساس که پدیده نوظهوری با عنوان کرونا ویروس دنیا را فرا گرفته، ما لارستانی ها بر خود می بالیم که پزشکان، پرستاران و کادر درمانی شهرستان با صبر و از خود گذشتگی شبانه روزی در جبهه مبارزه با این بیماری از هیچ کوششی دریغ نمی کنند.
بی تردید ملائک ستایشگر شماست. آن گاه که دردمندی سلامت خود را باز می یابد و دستی به نشانه سپاسگزاری به آسمان بلند می شود.
هر حرکت انسانى شما فرشتگان زمینی، یک حسنه است و کمکى است به انسانى محتاج، آن هم در شرایطى حساس.
خدا با شما چه کرده است؛ شما که شب‌ها از غم همنوعان رنجورتان، خواب بر چشم حرام می‌کنید و به خستگی درس استقامت و صبوری می‌دهید؛ سینه تان از کدام دریای عشق به خدا پر شده که چنین در رضایت او موج می‌زنید و آسوده نمی‌نشینید؛ از چشمه کدام ایمان و عاطفه سیراب گشته‌اید که درونتان از هیچ احسان و از خودگذشتگی سیراب نمی‌شود و به هیچ خستگی رضایت نمی‌دهید.
اینجانبان به نمایندگی از شهروندان لارستانی؛ تلاش خستگی ناپذیر پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی را  در مواجهه و مبارزه با ویروس کرونا ارج نهاده، سلامتی و موفقیت شما و شفای کامل بیماران را از خداوند تبارک و تعالی خواستاریم.
دست خدا یاورتان، ای پیام آوران امید.
محمد رضا قنبرنژاد - شهردار لار
 
عبدالرحیم مقیمی – رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان
 
 سید عبدالمهدی میرپور  - رییس شورای اسلامی شهر لار
 
28 اسفند 1398 - 12:26:06
نشست شهرداران و روسای شوراهای اسلامی منطقه لارستان با مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور

نشست شهرداران و روسای شوراهای اسلامی منطقه لارستان با مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور

نشست شهرداران و روسای شوراهای اسلامی منطقه لارستان با مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور، در شهر لار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در ابتدای این نشست، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار ضمن عرض خیر مقدم و تبریک دهه مبارک فجر، در خصوص پروژه های سرمایه گذاری شهرداری لار و همچنین نحوه تعامل با سرمایه گذاران به ایراد سخن پرداخت.
در ادامه مهندس فروتن و مهندس خرسند دو پروژه بزرگ سرمایه گذاری شهرداری لار را برای حضار تشریح کردند.
سپس حیدری شهردار شهر لطیفی پیرامون پروژه های در دست اجرای خود توضیحاتی ارائه کرد.
بعد از توضیحات شهردار لطیفی، میهمان و سخنران اصلی جلسه دکتر محسن کوشش تبار مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در جایگاه قرار گرفت و به ایراد سخن پرداخت.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با بیان اینکه ماندگاری ما ایرانی ها به سبب فرهنگ ماست، گفت: با اینکه سالها گذشته ولی هنوز از کارهای نیک و خیرِ نیک اندیشان ما به نیک نامی یاد می‌کنند.
دکتر کوشش تبار افزود: شورا بزرگترین خصیصه نیکنامی است؛ چون هیچ چیز را برای منفعت خود نمی خواهد. اگر شورا درست حرکت کند  و این تصدی و جایگاهی که پیدا کرده است باعث جسارت شهردار شود و جسورانه به بخش خصوصی ورود کند به نحوی که این کار باعث رونق و پیشرفت شهر شود در سال‌های آتی مردم شهر خواسته یا ناخواسته عملکرد شهردا و شورا را قضاوت خواهند کرد.
وی به پروژه های خوب و ماندگار شهرداری های لار و لطیفی اشاره کرد و افزود: این دو شهرداری با اجرای چنین پروژه هایی در راستای مدنیت شهر قدم برداشته و هرکس این بناهای عام المنفعه را  مشاهده کند از شورا و شهرداری به نیک نامی یاد می کند.
دکتر محسن کوشش تبار در بخش دیگری از سخنان خود به جوان گرایی شهرداران در استان فارس اشاره کرد و افزود: بخشی از این شهرداران را شوراها تربیت می کنند؛ به امید آنکه این شهرداران بعدها در منصبهای مدیریتی بالا، به توسعه و رونق همه جانبه کشور سهیم باشند.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور با بیان اینکه شهرداران و روسای شورای اسلامی شهر باید فرآیند سرمایه گذاری در شهرداریها را تسهیل نمایند و با رعایت قوانین و مقررات مربوطه نسبت به رفع  موانع برای سرمایه گذاران در حوزه شهر اقدام کنند، گفت: بحمدالله در سطح شهر لار کارهای خوبی در این زمینه صورت گرفته است.
وی با اشاره به نقش بی بدیل شوراهای اسلامی شهرها به عنوان سرمایه اجتماعی مردمی در توسعه همه جانبه مدیریت شهری به خصوص در تهیه و تدوین و هدایت برنامه های توسعه ای نظیر تشویق و ترغیب سرمایه گذاری و ایجاد درآمدهای پایدار اشاره نمود و افزود: تشویق و حمایت از سرمایه گذاری در سطح شهرها تنها درصورت ایجاد بسترهای مناسب سرمایه گذاری نظیر شناسایی فرصت های سرمایه گذاری با توجه به شاخص های بومی و محلی، استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاران محلی، ایجاد بسترهای روانی و فضای همدلی وهمبستگی در سطح شهرها تحقق می یابد.
دکتر کوشش تبار در ادامه سخنان خود ضمن ارائه گزارشی از تسهیلات پرداختی به شهرداریهای کشور و به خصوص استان فارس، باتوجه به اطلاعات دریافت شده از شهرداریهای استان، وضعیت استان در حوزه سرمایه گذاری را تشریح کرد.
 وی افزود: سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور آمادگی دارد تا تسهیلات قرض الحسنه برای اجرای پروژه های شهرداریها پرداخت نماید.
مدیرکل دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور گفت: خوشبختانه شهر لار هیچ گونه بدهی به سازمان شهرداریها و دهیاری های کشور ندارد.
دکتر کوشش تبار همچنین بر نام گذاری روزی در سال تحت عنوان روز شهر، تدوین اطلس سرمایه گذاری در سطح شهرها برای شناساندن فرصت ها ظرفیت ها وپتانسیل ها در سطح ملی تاکید کرد.
در این نشست، معاونین و تنی چند از مدیران و مشاوران شهرداری لار حضور داشتند.
 
 
21 بهمن 1398 - 11:55:02
پروژه های شهرداری لار با حضور استاندار فارس افتتاح و کلنگ زنی شد

پروژه های شهرداری لار با حضور استاندار فارس افتتاح و کلنگ زنی شد

همزمان با ششمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر در مراسمی با حضور استاندار فارس و شهردار لار، 4 پروژه شهری افتتاح و کلنگ زنی شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در مراسمی با حضور عنایت الله رحیمی استاندار فارس، جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان، دکتر موسوی خرم امام جمعه شهرستان، سرهنگ جاهدی فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار و معاونین شهردار، سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار، اعضای شورای اسلامی شهر، علی پیروز بخشدار مرکزی و دیگر مدیران استانی، شهرستانی و محلی، 4 پروژه عمرانی، خدماتی و تفریحی شهر لار افتتاح و کلنگ زنی شد.
پروژه های افتتاحی با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال اجرا شده است.
بلوار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به طول 6 کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 9 میلیارد و 200 میلیون ریال، زیرسازی و آسفالت خیابان 30 متری بوستان واقع در شهرک بوستان لاین شمالی با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 800 میلیون ریال و فاز اول دیواره سیل بند محله کوریچان با اعتباری بر 2 میلیارد ریال، پروژه های افتتاحی شهرداری لار بود.
کلنگ آغاز ساخت پارک بانوان هم در این روز به زمین زده شد.
این پارک با اعتباری بالغ بر 16 میلیارد ریال و با مساحت 12 هزار متر مربع احداث خواهد شد.
 
 
 
18 بهمن 1398 - 07:56:15
یوم الله 13 آبان با شکوه خاص در شهر لار برگزار شد

یوم الله 13 آبان با شکوه خاص در شهر لار برگزار شد

راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، صبح امروز دوشنبه با حضور گسترده مردم و با شکوه خاص در شهر‌ لار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار؛ در این مراسم که از چهارراه پیروزی به طرف میدان مدرس برگزار شد، شهردار لار، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، معاونین، مدیران، پرسنل شهرداری و سازمان آتش نشانی همگام با مسولین شهرستان، روحانیون، نیروهای نظامی و انتظامی، خانواده معزز شهدا، جانبازان و ایثارگران، دانش آموزان و دانشجویان و دیگر اقشار جامعه، منسجم و یکصدا شعار مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر ضد ولایت فقیه، مرگ بر منافقین و کفار و ... را فریاد زدند.
در این مراسم باشکوه پرچم آمریکا به آتش کشیده شد و در پایان راهپیمایی کنندگان با سردادن شعار الله اکبر، بند به بند قطعنامه را تایید کردند.
18 آبان 1398 - 08:03:40
افتتاح و بهره برداری از 3 پروژه عمرانی در هفته دولت با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال

افتتاح و بهره برداری از 3 پروژه عمرانی در هفته دولت با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار گفت: امسال بمناسبت هفته دولت و به همت و همدلی مسئولین شهرستان، اعضا شورای اسلامی شهر و کارکنان شهرداری، 3 پروژه عمرانی همچون اجرای روکش آسفالت 20 متری وحدت حد فاصل ورودی شهرک اندیشه تا چهل متری سوم، اجرای دیواره سیل بند جنب پل زینبیه، اجرای دیواره سیل بند رودخانه بروند جنب آب انبار بام بلند افتتاح و به بهره برداری می رسد.
وی افزود: برای اجرای این پروژه ها بالغ بر 7 میلیارد ریال هزینه شده است.
محمدرضا قنبرنژاد با بیان اینکه همه دغدغه ما در مجموعه شهرداری آسایش و رفاه مردم است گفت: با این کار نشان می دهیم که در سایه تحریم ها و مشکلات اقتصادی هم می توان کار کرد.
شهردار لار افزود: با تدابیر اندیشیده شده در مجموعه شهرداری لار روزهای پرکاری را در هفته دولت خواهیم داشت و امیدواریم این اقدامات در نهایت منجر به آبادانی شهر شده و رضایت شهروندان را در پی داشته باشد.
وی گفت: شهرداری لار با تمام محدودیت های مالی یکی از بهترین عملکردها را در سطح شهرستان داشته است.
شهردار لار با بیان اینکه امیدواریم شهری در شان شهروندان ساخته شده و زمینه برای خدمت هرچه بیشتر ما در این شهر فراهم باشد، گفت: پروژه های دیگری نیز در حال اجراست که انشاالله این پروژه ها و همچنین پروژه های دیگری که در دستور کار قرار گرفته اند در آینده نزدیک به بهره برداری خواهند رسید.
قنبرنژاد ادامه داد: از شهروندان می خواهیم با ارائه نقطه نظرات خود ما را در ارائه هرچه بهتر خدمات یاری کنند.
 
5 شهريور 1398 - 12:12:12
پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت هفته دولت و روز کارمند

پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت هفته دولت و روز کارمند

محمدرضا قنبرنژاد شهردار و رحیم بیژنی رییس شورای اسلامی شهر لار، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان سرافراز رجایی و باهنر، آغاز هفته دولت و چهارم شهریورماه روز کارمند را تبریک و تهنیت گفتند. به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، متن پیام به این شرح است:
گرامی می داریم یاد و خاطره دولتمردانی را که با قطره قطره خونشان نهال انقلاب اسلامی را آبیاری کردند تا امروز همگان به درخت ستبر و عظیم و پر ثمر انقلاب اسلامی ببالیم.
تاریخ ایران اسلامی همواره شاهد ایثارگری ها و از خود گذشتگی های دلیرمردانی بوده که غیر از خدا هیچ نمی دیده و تمام هدفشان خدمت به خلق و اعتلای انقلاب اسلامی بوده است.
بدون تردید خدمت به مردم در هر لباس و هر شغلی از بزرگ‌ترین توفیقاتی است که خداوند متعال در اختیار بندگان خود قرار داده و برای آن اجری عظیم در نظر گرفته است.
اینجانبان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام دولت و  بویژه شهیدان رجایی و باهنر ، هفته دولت را به همه دولت مردان و چهارم شهریورماه را به کارمندان خدوم و متعهد و بویژه کارمندان و کارکنان شهرداری و شورای اسلامی شهر لار تبریک عرض می نماییم. با امید اینکه بتوانیم با تأسی از این دو الگوی خدمتگذار و رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی با تدابیر و اندیشه های خردمندانه، افق تازه ای از توسعه را طراحی و با همدلی و همزبانی به منصه ظهور برسانیم.
 
4 شهريور 1398 - 12:18:33
روکش آسفالت ورودی شهرک اندیشه اجرایی شد

روکش آسفالت ورودی شهرک اندیشه اجرایی شد

فاز دوم پروژه آسفالت 20متری وحدت (حد فاصل چهل متری دوم و سوم) به متراژ 4700متر مربع به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لارگفت: این پروژه با توجه به فرسوده بودن خیابان و اجرای یکی از مطالبات دیرینه همشهریان این منطقه و همچنین سهولت در عبور و مرور وحجم ترافیک تردد در این محدوده، پروژه روکش آسفالت اجرا شد.

 شهردارلار از صبرو تحمل شهروندان در اجرای پروژه های شهرداری قدردانی کرد و گفت:  امیدواریم همشهریان همچون گذشته مجموعه شهرداری را در اجرای هرچه بهتر و سریعتر پروژه ها ، یاری نمایند.

 وی افزود: روکش آسفالت خیابان 20متری وحدت با هزینه ای بالغ 180 میلیون تومان، اجرایی شد.

 
16 مرداد 1398 - 08:47:55
شهردار لار از عملیات دیوار چینی رودخانه های فصلی شهر لار خبر داد

شهردار لار از عملیات دیوار چینی رودخانه های فصلی شهر لار خبر داد

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، گفت: ساماندهی رودخانه های فصلی که با هدف تثبیت جداره رودخانه ها و هدایت سیلاب و بهبود عبور و مرور شهری در زمان بارندگی در دستور کار شهرداری و شورا قرار گرفته، از چند هفته قبل اجرایی شده شده است.
شهردار لار افزود: احداث دیواره سیل بند رودخانه های بروند، محله کوریچان و حد فاصل 20متری وحدت و 20 متری جانبازان با اعتباری بالغ بر 450 میلیون تومان در حال اجراست.
 
30 تير 1398 - 09:50:59
جشنواره شهر شاد به همت انجمن فارغ التحصیلان سمپاد و شهرداری و شورای اسلامی شهر لار برگزار شد

جشنواره شهر شاد به همت انجمن فارغ التحصیلان سمپاد و شهرداری و شورای اسلامی شهر لار برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، این برنامه در تاریخ 19 الی 22 تیرماه هر روزه از ساعت 19 الی 24 در محل بوستان ملت ( پارک شهر ) میزبان حضور چشمگیر شهروندان بود.
افتتاحیه این جشنواره روز چهارشنبه 19 تیرماه با حضور سید عبدالمهدی میرپور نائب رئیس و اشکان عسکری رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر لار، نواز شریفی معاون عمرانی و شهرسازی و محسن زارع معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری لار، محمد حسن طیبی رئیس اداره ورزش و جوانان لارستان، محمد معتمدیان معاون مدیر کل و رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، مجید حجتی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی طاهری رئیس مجتمع آموزش عالی لارستان و عموم شهروندان برگزار شد.
این جشنواره در بخش غرفه ها، متشکل از غرفه های طرح ملی سنجش فشار خون، ویهان، عکاسی، نقاشی روی صورت کودکان، اپلیکیشن سفارش غذا و نقاشی کودکان بود.
همچنین در فضای باز محوطه، بازی های مختلف میدانی جهت گروهای مختلف سنی طراحی و آماده اجرا شده بود؛ بازی هایی نظیر: مار و پله غول آسا، فوتبال دستی، مچ اندازی، ضربه آزاد، دوز غول آسا، توپ و کش، بسکتبال، موشک غول آسا، انعطاف، دست چین غول آسا و ماهیگیری با آهن ربا، بخشی از بازی ها بود که مورد توجه خانواده ها خصوصاً کودکان و نوجوانان قرار گرفته بود.
در حاشیه برگزاری مسابقات و بازی های سرگرم کننده، گروه موسیقی کودکان فرهنگسرای مرتضوی به اجرای مجموعه آثار خود پرداخت.
شب دوم این جشنواره میزبان محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار بود که به همراه سید عبدالمهدی میرپور نائب رئیس شورای اسلامی شهر و محسن زارع معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری لار و عرفان زاهدی دبیر انجمن فارغ التحصیلان سمپاد از غرفه ها و اجرای بازی های میدانی بازدید نمودند.
به گفته عرفان زاهدی دبیر این انجمن، اجرای این جشنواره به کمک 60 نفر کادر اجرایی متشکل از اعضای کارگروه های انجمن، تیم اجرایی ویهان و اعضای جمعیت هلال احمر لارستان صورت پذیرفت.
 
 
 
28 تير 1398 - 11:04:11
لایروبی رودخانه های فصلی شهر لار در حال اجراست

لایروبی رودخانه های فصلی شهر لار در حال اجراست

 محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار گفت: در راستای ساماندهی رودخانه های فصلی، لایروبی رودخانه های فصلی این شهر در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، محمدرضا قنبرنژاد افزود: بدنبال بارندگیهای فصلی و جریان سیل و خطر آبگرفتگی واحدهای مسکونی ناشی از طغیان رودخانه ها، طرح لایروبی رودخانه های شهر لار اجرایی شده است.
شهردار لار گفت: در اجرای این طرح در روزهای گذشته تعداد زیادی از مسیل رودخانه های شهر رفع انسداد موضعی ناشی از درختان و بوته های خودرو و همچنین با استفاده ازدستگاهها و تجهیزات مکانیکی، اصلاح و لایروبی شده است و این کار همچنان در روزهای آینده ادامه خواهد داشت.
قنبرنژاد اجرای این طرح را در جهت کاهش خسارات ناشی از طغیان رودخانه ها بسیار موثر دانست و گفت: با اجرای این عملیات علاوه بر زیبایی بستر رودخانه، خطر آبگرفتگی ها برطرف شده و از حوادث احتمالی در مواجهه با سیلاب و طغیان رودخانه نیز جلوگیری خواهد شد.
شهردار لار رودخانه را به عنوان مجراي آب يا زهكش يك حوضه آبريز تعريف کرد و افزود: نقشي كه يك رودخانه ايفا مي‌كند اين است كه آب سطحي را هدايت مي‌كند و در اختيار انسان قرار مي‌دهد. وی تصریح کرد: نقش ديگر رودخانه تغذيه سفره ‌هاي زيرزميني و كنترل سيلاب است .
 
12 تير 1398 - 11:20:39
بازدید میدانی شهردار لار و اعضای شورای تامین شهرستان لارستان از حوضه آبریز تنگ اسد

بازدید میدانی شهردار لار و اعضای شورای تامین شهرستان لارستان از حوضه آبریز تنگ اسد

با توجه به بارش های نسبتاً شدید هفته های اخیر و همچنین اعلام بارندگی در هفته آینده در سطح منطقه لارستان، شهردار لار به همراه اعضای شورای تامین شهرستان از حوضه آبریز بالادست تنگ اسد و همچنین بستر رودخانه های طول مسیر، بازدید میدانی کردند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در این بازدید که با هدف مدیریت سیلابهای احتمالی و همچنین تقویت سفره های زیرزمینی صورت گرفت، پیرامون برنامه میان مدت شامل احداث گورآب و لایه روبی بستر رودخانه ها  و برنامه بلند مدت شامل طرح مطالعاتی جامع و کامل بحث تبادل نظر و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
در این بازدید مقرر شد تامین اعتبار انجام طرح مطالعاتی و اجرای آن، در کمیته برنامه شهرستان مطرح شود.
 
23 فروردين 1398 - 09:19:18
نخستین جشنواره حلوا مسقطی لاری کام مهمانان نوروزی را شیرین کرد

نخستین جشنواره حلوا مسقطی لاری کام مهمانان نوروزی را شیرین کرد

نخستین جشنواره حلوا مسقطی لاری به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر لار و با همکاری صنف قنادان به مدت سه روز در محل بوستان ملت لار (پارک شهر) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در این جشنواره که به صورت نمایشگاهی برگزار شد، تولید کنندگان حلوا مسقطی لاری، تولیدات خود را در 15 غرفه ویژه فروش و یک غرفه ویژه پخت حلوا مسقطی به بازدید ارائه کردند. در کنار غرفه های ویژه حلوا مسقطی، 15 غرفه صنایع دستی، اغذیه و شیرینی های محلی هم به طور چشنم نوازی خودنمایی می کرد.
نخستین جشنواره حلوا مسقطی لاری در طول این سه روز، روزانه پذیرای چهار هزار مهمان نوروزی  بود که از جای جای ایران یکی از مقاصد سفر خود را لارستان انتخاب کرده بودند.
در جمع بازدید کنندگان، لارستانی های خونگرم و مهمان نواز هم در این جشنواره حضور داشتند.
دکتر جعفرپور نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان به همراه معاونین فرمانداری، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، علی پیروز، بخشدار مرکزی، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر لار و دیگر مسولین شهرستان هم با اشتیاق خاصی در این جشنواره حضور داشتند.
از نکات قابل توجه نخستین جشنواره حلوا مسقطی لاری، جشن عیدانه ای بود که به مدت 2 شب در کنار این جشنواره برگزار شد و گروههای شمشیر بازی شهر خور، گروه کلاه کنی شهر لطیفی، گروه سرود مصباح الهدی، عبدالرضا مفتوحی شاعر خوش ذوق لارستانی، خوانندگانی از مناطق مختلف لارستان بزرگ و هنرجوی خردسال فرهنگسرای مرتضوی شهرداری لار و ... به اجرای برنامه پرداختند.
 
18 فروردين 1398 - 07:57:33
نخستین جشنواره حلوا مسقطی لاری همراه با جشن بزرگ عیدانه از ویژه برنامه های نوروز 98

نخستین جشنواره حلوا مسقطی لاری همراه با جشن بزرگ عیدانه از ویژه برنامه های نوروز 98

آوردن سوغات از سفر، یکی از آداب و رسومی است که از گذشته در جامعه مرسوم بوده و مردم در سفرهایشان، بسته به نوع سفر، اعم از تفریحی و مذهبی سعی بر آن داشته‌اند که محصول خاص آن شهر را انتخاب، تهیه و به دیار خود به عنوان هدیه بیاورند.
این امر پسندیده که در دین نیز با توجه به حدیثی از وجود مبارک امام صادق(ع) مبنی بر«اذا سافر أحدکم فلیأت أهله بما تیسر و لو بحجر» بر آن تاکید شده تمام آثار و صنایع دستی و همچنین خوراکی‌ها و شیرینی‌های هر شهر را نیز شامل شده است.
لارستان با قدمتی طولانی که به قبل از اسلام برمی‌گردد، سوغاتی‌های زیادی را شامل می‌شود که امروزه پرآوازه ترین آن حلوا مسقطی لاری است. شاید امروز کمتر کسی باشد که به لار سفر کند و سراغی از مسقطی فروشی‌ها نگیرد.
قریب به ۱۵۰ سال است که این شیرینی محلی خوش طعم و خوش بوی لاری از خوشمزه‌ترین سوغاتی‌های استان فارس محسوب می شود.
محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار می گوید، در راستای شناساندن و معرفی بهتر این سوغات شیرین و دلربا، شهرداری و شورای اسلامی شهر لار فرصت را غنیمت شمرده و با همکاری صنف قنادان و نهادها و ارگان های مرتبط نخستین جشنواره حلوا مسقطی لاری را در روزهای 8 و 9 فروردین ماه 98 همراه با نمایشگاه صنایع دستی، اغذیه و شیرینی های لارستان به همراه جشن بزرگ عیدانه در بوستان ملت لار (پارک شهر) برگزار خواهد کرد.
قنبرنژاد در خصوص برنامه های امسال ستاد تسهیلات سفر نوروز 98 شهرداری هم می گوید: برنامه های متنوع و متعددی برای استقبال از سال نو و تعطیلات نوروزی پیش بینی شده است.
برپایی ایستگاه اطلاع رسانی در مبادی ورودی شهر لار، نصب بنرهای راهنما و معرفی اماکن گردشگری و مذهبی، توزیع بسته های فرهنگی شامل نقشه توریستی و معرفی مراکز دیدنی و تاریخی و اقامتی و تفریحی، بروشورهای هشدارهای ترافیکی و استقبال از مهمانان نوروزی در روز سوم فروردین ماه با حضورین مسولین شهرستان همراه با اهدا بسته های فرهنگی به مسافران و در کنار آن نواختن ساز محلی لاری از جمله برنامه های ستاد تسهیلات سفر نوروز98 شهرداری لار است.
شهردار لار ضمن دعوت از هموطنان برای سفر به لارستان بزرگ می گوید، طبق برنامه ریزی و هماهنگی های بعمل آمده، تلاش شده تا در کنار ایستگاه اطلاع رسانی شهرداری، جهت رفاه حال همه اقشار، از خدمات سایر دستگاه های موثر در این ایام نظیر: نیروی انتظامی، هلال احمر، اداره کل میراث فرهنگی، پلیس راهنمایی و رانندگی، آتشنشانی و ... با ارائه خدمات پیش بینی شده، پذیرای مسافران و گردشگران نوروزی باشیم.
27 اسفند 1397 - 19:59:18
گشایش فاز نخست رصدخانه بزرگ لارستان

گشایش فاز نخست رصدخانه بزرگ لارستان

فاز نخست رصد خانه بزرگ لارستان با حضور مسولان بلندپایه و شخصیت های برجسته کشور، استان و شهرستان در روز 14 اسفندماه جاری به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در آیین بهره برداری از فاز نخست این رصدخانه محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار گفت: این رصد خانه به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر لار و ورثه مرحوم حاج محمدجعفریان لاری در زمینی به مساحت 35 هزار متر مربع  با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان و با پیگیری موسسه پژوهشگران بیکران هستی (هیئت امنا ساخت رصدخانه لارستان) احداث شده است.
شهردار لار با اشاره به اینکه رصدخانه لارستان بزرگترین گنبد رصدخانه کشور است و آسمان این شهرستان به لحاظ مقیاس تاریکی یکی از بکرترین های آسمان شب کشور محسوب می شود، گفت: دستگاههای ذیربط استان و شهرستان در راستای توسعه فازهای آتی رصدخانه از جمله خرید مدرن ترین تلسکوپ کشور، اتصال رصدخانه به شبکه رصدخانه های مجازی دنیا و ... همکاری و پیگیری لازم داشته باشند.
مجتبی منتظری عضو موسسه بیکران هستی هم در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از اداره ورزش و جوانان که سازمان های مردم نهاد را ایجاد کرده و راه پیشرفته جوانان را هموار نمودند،گفت: حمایت های شهردار و شورای اسلامی شر لار و بویژه اقدام خداپسندانه خیر بزرگوار مرحوم حاج محمد جعفریان لاری باعث شده که امروز همه ما در این مکان دور هم جمع شده و شاهد این اتفاق نیک و بزرگ هستیم.
این جوان فعال و خلاق لارستانی افزود: گنبد این رصدخانه بزرگترین گنبد رصدخانه کشور است که توسط یکی از اعضا هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف طراحی و اجرا شده است.
نماینده ورثه بانی خیر رصدخانه، در این آیین گفت: امیدواریم توانسته باشیم دین خود را در جهت ارتقا سطح علمی و پیشرفت دانش جوانان این مرز و بوم ادا کرده باشیم.
محمدمهد تندگویان، معاون وزیر ورزش و جوانان که مهمان ویژه این مراسم بود، گفت: امروز یکی از آرزوهای بزرگ جوانان این شهرستان محقق شده که انشاالله در جهت اتمام فازهای بعدی کمک های خوبی خواهیم کرد.  
این مراسم با مراسم اهدا لوح سپاس به بانی خیر و اعضا هیئت امنا ساخت رصدخانه و بازدید از بخش های مختلف این مجموعه پایان یافت.
در آیین گشایش این رصدخانه محمدمهد تندگویان، معاون وزیر ورزش و جوانان، امیرحسین آل اسحاق، مدیرکل طرح های ملی وزارت ورزش و جوانان، کامیاب، مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان فارس، احسان طاهری، معاون فرماندار ویژه لارستان، ورثه بانی خیر حاج محمد جعفریان لاری، محمدرضا قنبرنژاد، شهردار لار، عبدالرحیم مقیمی، رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان، رحیم بیژنی، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر لار، نواز شریفی لاری معاون عمرانی شهردار، مسولین شهرستان، معتمدین محلی و هیئت امنا ساخت رصدخانه حضور داشتند.  
 
 
16 اسفند 1397 - 18:22:38
بهره برداری از رصدخانه بزرگ لارستان با حضور مسولان بلندپایه و شخصیت های برجسته کشور

بهره برداری از رصدخانه بزرگ لارستان با حضور مسولان بلندپایه و شخصیت های برجسته کشور

شهردار لارگفت: رصد خانه بزرگ لارستان با حضور مسولان بلندپایه و شخصیت های برجسته کشور، استان و شهرستان در روز 14 اسفندماه جاری به بهره برداری خواهد رسید.
محمدرضا قنبرنژاد افزود: این رصد خانه به همت شهرداری لار با هزینه‌ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان و با پیگیری موسسه پژوهشگران بیکران هستی (هیئت امنا ساخت رصدخانه لارستان) احداث شده است.
شهردار لار با اشاره به اینکه رصدخانه لارستان بزرگترین گنبد رصدخانه کشور است و آسمان این شهرستان به لحاظ مقیاس تاریکی یکی از بکرترین های آسمان شب کشور محسوب می شود، گفت: دستگاههای ذیربط استان و شهرستان در راستای توسعه فازهای آتی رصدخانه از جمله خرید مدرن ترین تلسکوپ کشور، اتصال رصدخانه به شبکه رصدخانه های مجازی دنیا و ... همکاری و پیگیری لازم داشته باشند.
 
16 اسفند 1397 - 10:52:32
آتش نشانان لارستان آمادگی و توان خود را برای زمان عملیات محک زدند

آتش نشانان لارستان آمادگی و توان خود را برای زمان عملیات محک زدند

مسابقه آمادگی جسمانی ویژه نیروهای آتش نشان ایستگاههای سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری لار برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، سعید منشی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی با اعلام این خبر افزود: در این دوره آتش نشانان با هدف افزایش و سنجش آمادگی جسمانی در زمان عملیات، با یکدیگر به رقابت پرداختند.
 وی گفت: در این مسابقات توان جسمی و قدرت تصمیم گیری آتش نشانان محک زده شد که عبوراز لوله تو خالی به همراه سیستم تنفسی، جابه جایی و ضربه زدن با پتک، حمل لوله، پرتاب و جمع آوری صحیح لوله20متری، عبور از موانع، عبور از روی دیواره و حمل لاستیک از جمله آیتم های آن بود.
منشی با بیان اینکه در عملیات های آتش نشانی سرعت و دقت می تواند در جلوگیری از وقوع حوادث جبران ناپذیر و همچنین نجات جان افراد مؤثر باشد، گفت: این گونه مسابقات به صورت دوره ای برای سنجش مهارت های افراد برگزار می شود که خوشبختانه نیروهای سازمان آتش نشانی شهرداری لار از آمادگی قابل توجهی برخوردارند.
 
26 دي 1397 - 07:49:20
امکان پرداخت الکترونیکی قبوض و عوارض شهرداری فراهم شد

امکان پرداخت الکترونیکی قبوض و عوارض شهرداری فراهم شد

شهردار لار از پرداخت الکترونیکی قبوض و عوارض شهرداری از طریق سامانه 137 خبر داد و گفت: طرح مذکور با همکاری بانک شهر اجرایی شد.
محمدرضا قنبرنژاد با اعلام این خبر گفت: سامانه 137 شهرداری لار به عنوان پل ارتباطی شهروندان و مسئولان این دستگاه، با کاربری های متعددی راه اندازی شده است که یکی از این امکانات، برخورداری از فضای پرداخت الکترونیکی قبوض و عوارض است.
وی با بیان اینکه سامانه 137 یکی از در دسترس ترین امکانات ارتباطی شهرداری لار با شهروندان به شمار می آید، بیان کرد: دسترسی آسان به تلفن به عنوان یکی از پرکاربردترین ابزار ارتباطی، سبب شده است این سامانه یکی از پرمخاطب ترین سامانه های شهری لار باشد که به واسطه آن شهروندان نیازها، مشکلات و دغدغه های خود در خصوص مسائل شهری را مطرح کنند.
محمدرضا قنبرنژاد، میانگین تماس شبانه روزی شهروندان با سامانه را نزدیک به 150 تماس ذکر کرد و ادامه داد: بر همین اساس، با هماهنگی های انجام شده با بانک شهر، امکان پرداخت قبوض و عوارض شهرداری از این سامانه برای شهروندان فراهم شد.
وی خاطرنشان کرد: با پیگیری های مستمر امور فناوری ارتباطات و اطلاعات شهرداری لار و مکاتبات متعدد با شرکت پشتیبان سامانه 137 و شرکت توسعه و نوآوری شهر موفق شدیم این طرح را با امکاناتی شایسته و زیرساخت هایی مناسب، عملی نماییم.
8 دي 1397 - 10:18:50
افتتاح و بهره برداری از 15 پروژه عمرانی و خدماتی در هفته دولت

افتتاح و بهره برداری از 15 پروژه عمرانی و خدماتی در هفته دولت

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار گفت: امسال بمناسبت هفته دولت و به همت و همدلی مسئولین شهرستان، اعضا شورای اسلامی شهر و کارکنان شهرداری، 15 پروژه عمرانی و خدماتی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، قنبرنژاد افزود: بهسازی پیاده راه خیابان ابن سینا شهرجدید جنب بازار امام خمینی (ره)، احداث کانال، زیرسازی و آسفالت پنج خیابان از خیابان های 30 متری و 20 متری شهرک امام خمینی (ره)، زیر سازی و آسفالت خیابان های 18 متری و 12 متری شهرک بوستان، روکش آسفالت سه خیابان از خیابان های 12 متری شهرجدید، نورپردازی بلوار سید عبدالحسین لاری، نورپردازی المان میدان امام رضا (ع)، نورپردازی میدان شهید نصیری لاری و نورپردازی میدان زکات از اهم پروژه های افتتاحی شهرداری لار در هفته دولت امسال است.   

وی گفت: برای اجرای این پروژه ها بالغ بر 12 میلیارد ریال هزینه شده است.

 شهردار لار خاطرنشان کرد: تمامی این اقدامات متعلق به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و عدم بیان آنها از جانب مدیران و مسئولان جفا در حق نظام و دولت است.

محمدرضا قنبرنژاد با بیان اینکه همه دغدغه ما در مجموعه شهرداری و شورا آسایش و رفاه مردم است، گفت: با این کار نشان می دهیم که در سایه تحریم ها و مشکلات اقتصادی هم می توان کار کرد.

شهردار لار عنوان کرد: با تدابیر اندیشیده شده در مجموعه شهرداری لار روزهای پرکاری را در هفته دولت خواهیم داشت و امیدواریم این اقدام در نهایت منجر به آبادانی شهر شده و رضایت شهروندان را در پی داشته باشد.

وی گفت: شهرداری لار با تمام محدودیت های مالی یکی از بهترین عملکردها را در سطح شهرستان داشته است.

قنبرنژاد با بیان اینکه امیدواریم شهری در شان شهروندان ساخته شده و زمینه برای خدمت هرچه بیشتر ما در این شهر فراهم باشد، گفت: پروژه های دیگری نیز در حال اجراست که انشاالله این پروژه ها و همچنین پروژه های دیگری که در دستور کار قرار گرفته اند در آینده نزدیک به بهره برداری خواهند رسید.

شهردار لار ادامه داد: از شهروندان می خواهیم با ارائه نقطه نظرات خود ما را در ارائه هرچه بهتر خدمات یاری کنند.

وی تصریح کرد: هرآنچه در شهرداری انجام شده در راستای رفاه حال شهروندان بوده چراکه معتقدیم خدمت به مردم بزرگترین افتخار است.

 
3 شهريور 1397 - 07:42:42