نظر سنجی
:::اخبار شهرداری :::
افتتاح و بهره برداری از 15 پروژه عمرانی و خدماتی در هفته دولت

افتتاح و بهره برداری از 15 پروژه عمرانی و خدماتی در هفته دولت

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار گفت: امسال بمناسبت هفته دولت و به همت و همدلی مسئولین شهرستان، اعضا شورای اسلامی شهر و کارکنان شهرداری، 15 پروژه عمرانی و خدماتی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، قنبرنژاد افزود: بهسازی پیاده راه خیابان ابن سینا شهرجدید جنب بازار امام خمینی (ره)، احداث کانال، زیرسازی و آسفالت پنج خیابان از خیابان های 30 متری و 20 متری شهرک امام خمینی (ره)، زیر سازی و آسفالت خیابان های 18 متری و 12 متری شهرک بوستان، روکش آسفالت سه خیابان از خیابان های 12 متری شهرجدید، نورپردازی بلوار سید عبدالحسین لاری، نورپردازی المان میدان امام رضا (ع)، نورپردازی میدان شهید نصیری لاری و نورپردازی میدان زکات از اهم پروژه های افتتاحی شهرداری لار در هفته دولت امسال است.   

وی گفت: برای اجرای این پروژه ها بالغ بر 12 میلیارد ریال هزینه شده است.

 شهردار لار خاطرنشان کرد: تمامی این اقدامات متعلق به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و عدم بیان آنها از جانب مدیران و مسئولان جفا در حق نظام و دولت است.

محمدرضا قنبرنژاد با بیان اینکه همه دغدغه ما در مجموعه شهرداری و شورا آسایش و رفاه مردم است، گفت: با این کار نشان می دهیم که در سایه تحریم ها و مشکلات اقتصادی هم می توان کار کرد.

شهردار لار عنوان کرد: با تدابیر اندیشیده شده در مجموعه شهرداری لار روزهای پرکاری را در هفته دولت خواهیم داشت و امیدواریم این اقدام در نهایت منجر به آبادانی شهر شده و رضایت شهروندان را در پی داشته باشد.

وی گفت: شهرداری لار با تمام محدودیت های مالی یکی از بهترین عملکردها را در سطح شهرستان داشته است.

قنبرنژاد با بیان اینکه امیدواریم شهری در شان شهروندان ساخته شده و زمینه برای خدمت هرچه بیشتر ما در این شهر فراهم باشد، گفت: پروژه های دیگری نیز در حال اجراست که انشاالله این پروژه ها و همچنین پروژه های دیگری که در دستور کار قرار گرفته اند در آینده نزدیک به بهره برداری خواهند رسید.

شهردار لار ادامه داد: از شهروندان می خواهیم با ارائه نقطه نظرات خود ما را در ارائه هرچه بهتر خدمات یاری کنند.

وی تصریح کرد: هرآنچه در شهرداری انجام شده در راستای رفاه حال شهروندان بوده چراکه معتقدیم خدمت به مردم بزرگترین افتخار است.

 
3 شهريور 1397 - 07:42:42
دیدار شهردار لار و اعضای شورای اسلامی با رئیس اداره اوقاف لارستان

دیدار شهردار لار و اعضای شورای اسلامی با رئیس اداره اوقاف لارستان

شهردار لار به همراه محبی رئیس و میرپور عضو شورای اسلامی این شهر به دیدار رئیس اداره اوقاف لارستان رفتند و انتصاب جدید وی را به این سمت تبریک گفتند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در این دیدار محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار با بیان اینکه جلب رضایت مردم موجب خشنودی حق تعالی است، خاطر نشان کرد: مجموعه ی شهرداری و شورا در جهت رفع مشکل شهروندان بیشترین تعامل را با ادارات شهرستان داشته و خواهد داشت.

عبدالله محبی رئیس شورای شهر لار هم گفت: هر کاری که با تعامل و حسن نیت همراه باشد بی شک ثمر بخش خواهد بود.

عبداله محبی، مردم لار را انسانهایی صبور و قدرشناس معرفی کرد و افزود: هر مدیری قدمی برای آبادانی این شهر بردارد، همیشه قدردان خدمات وی و به خوبی از او یاد می کنند.

 رئیس شورای اسلامی شهر لار، ارادت مردم این شهر نسبت به بقاء متبرکه بویژه امام زاده میر علی ابن الحسین (ع) را ستود و خاطر نشان کرد: باید با همکاری اداره اوقاف شهرستان نقشه شهرقدیم را به نحوی طراحی کنیم که این مکان مذهبی در محل گذر اصلی شهر قرار گیرد.

در ادامه این دیدار سید مهدی میرپور عضو شورای اسلامی شهر لار نیز با متفاوت خواندن وضعیت فرهنگی مردم لار نسبت به مرکز استان و کشور گفت: مردم این خطه از ایران اسلامی، مردمی آرام، خونگرم و متین هستند.

این عضو شورای اسلامی شهر در بخش دیگری از سخنان خود درخصوص رفع مشکل برخی از موقوفات بر تعامل هر چه بیشتر شهرداری و اداره اوقاف تاکید کرد.   

محمد قاسم پور رئیس اداره اوقاف لارستان هم با اشاره به اینکه این شهرستان موقوفات زیادی دارد، گفت: متاسفانه برخی از این موقوفات با مشکلات خاصی همراه است که انشاالله بتوانیم در کنار یکدیگر این مشکلات را حل و فصل کنیم تا گره ای از کار مردم باز شود.

 
30 تير 1397 - 07:23:09
بازدید مسولین لارستان از پروژه های عمرانی و بافت فرسوده شهر

بازدید مسولین لارستان از پروژه های عمرانی و بافت فرسوده شهر

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، مسولین لارستان از پروژه های عمرانی در حال اجرای شهرداری لار و همچنین بافت فرسوده این شهر بازدید کردند.
محمد رضا قنبرنژاد شهردار لار به همراه جلیل حسنی معاونت استاندار و فرماندار ویژه لارستان، عبداله محبی رییس شورای اسلامی شهر لار، مهندس باقری فرد مدیر کل راه و شهرسازی شهرستان، علی اصغر علی پور معاون فرمانداری، سیما علویه رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لارستان و مهندس دامن کشان مدیر شرکت توزیع برق لارستان با حضور در ورودی شهر از سمت جهرم و شهرک امام حسین (ع) و تعدادی از محلات شهر لار از نزدیک در جریان چگونگی پروژه های عمرانی شهرداری و همچنین وضعیت بافت فرسوده شهر قرار گرفتند.
در حاشیه این بازدید، شهردار لار با بیان اینکه بافت فرسوده شهر لار بافتی زنده و پویا است، گفت: احیای بافت فرسوده از اولویت های برنامه شهرداری و شورای اسلامی در سال جاری است که  انشاالله با همکاری ادارات و نهادهای مربوطه  این امر با موفقیت انجام پذیرد.
 عبداله محبی رییس شورای اسلامی شهر لار هم با اشاره به اینکه "رفع نواقص موجود در بافت های فرسوده از اولویت های سخنان اخیر حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه لارستان" است، گفت: تاکید اعضای شورا و شهردار بر این است که احیای بافت فرسوده با جدیت بیشتری پیگری شود و انتظار می رود  اداره کل راه و شهرسازی در این زمینه  همکاری  و مساعدت بیشتری داشته باشد.
محبی با بیان اینکه در بحث بافت فرسوده کارهایی انجام شده است ولی کارهای انجام شده نتوانسته خواسته به حق مردم را برآورده کند، افزود: باید تمام ادارات و ارگانهای مرتبط در این راستا اهتمام ورزند.
رییس شورای اسلامی شهر لار با اشاره به اینکه شهرداری و شورا احیای بافت فرسوده را برای سال جاری در اولویت برنامه های خود قرار داده است، گفت: انشاالله با قول مساعدی که فرماندار ویژه لارستان داده اند، شاهد تحولی خاص در این زمینه خواهیم بود.
عبداله محبی از اختصاص 85 درصد بودجه سال 97 برای اجرای پروژه های مختلف در شهرقدیم خبر داد و افزود: با توجه به گستردگی بافت زنده تاریخی شهر لار، درصد تعیین شده بطور کامل جوابگوی این پروژه عظیم نیست.
وی خطاب به مدیرکل راه و شهر سازی لارستان گفت: باید با همکاری صمیمانه بیش از پیش مجموعه راه و شهرسازی به وعده هایمان جامه عمل بپوشانیم.
 
12 خرداد 1397 - 16:19:46
از کارگران نمونه شهرداری لار تجلیل شد

از کارگران نمونه شهرداری لار تجلیل شد

در مراسمی به مناسبت 11 اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر و با حضور جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، عبداله محبی رئیس شورای اسلامی شهرلار، اعضای شورا، اعضا ستاد هفته کارگر و جامعه کارگری شهرستان، از کارگران نمونه واحد فضای سبز و خدمات شهری شهرداری لار تقدیر شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در این مراسم که به صورت میدانی و با حضور در محل کار کارگران برگزار گردید با اهدا شاخه گل، لوح تقدیر و هدایا از تلاش این تلاشگران خستگی ناپذیر تجلیل شد.   
همچنین این هیئت با حضور در محل شهرک صنعتی شهر لار، از خدمات ارزنده کارگران این مجموعه نیز تقدیر کردند.
 
16 ارديبهشت 1397 - 06:09:28
از بانوان نمونه مرکز زنان نیکوکار بنی‌فاطمه(س) لارستان تجلیل شد

از بانوان نمونه مرکز زنان نیکوکار بنی‌فاطمه(س) لارستان تجلیل شد

هم زمان با 11 اردیبهشت ماه روز جهانی کار وکارگر محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار به همراه عبداله محبی رئیس شورای اسلامی شهر و عشرت جهاندیده عضوکمیسیون فرهنگی شورا از مرکز مشارکت زنان نیکوکار بنی فاطمه (س) لارستان بازدید کردند.
 در این بازدید محبی رئیس شورای اسلامی شهر لارضمن تبریک اعیاد بزرگ شعبانیه و همچنین روز کارگر، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ایجاد انگیزه برای مردم نسبت نظام اضهار داشت: ما خدمتگزاران باید با رفع مشکلات مردم، آنها را به نظام امیدوارتر کنیم.
 وی ادامه داد شورای پنجم وشهردار یک تیم ۸ نفره را تشکیل داده‌که انشاالله بتوانیم بطور شایسته در خدمت مردم باشیم.
محبی با بیان اینکه اشتغال با جلسه و سمینار محقق نمی شود گفت: شورا در بحث اشتغال به طور جد پیگیر است.
رئیس شورای شهر لار افزود: زنان نیکوکار شهرستان و اعضای هیئت مدیره این مرکز کارهای بزرگی را در زمینه اشتغال انجام داده اند واستمرار این امر حمایت همه جانبه مسئولین را می طلبد.
 عبدالله محبی تصریح کرد: مردم شریف منطقه لارستان باید با روحیه مطالبه گری، بهبود وضعیت مسکن، اشتغال و همچنین میراث فرهنگی را از مسئولین بخواهند.
وی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر لار با اقتدار و افتخار در خدمت مردم است، گفت: این شورا با روحیه و توانمندیهایی که دارد تمام تلاشش بر این است که به نحواحسن از فرصت ها استفاده کند و تا آنجایی که توان دارد بحث اشتغال را پیگیری نماید.
عبدالله محبی رئیس شورای اسلامی شهر لار روحیه مردم داری شهردار را ستودنی و مثال زدنی دانست و افزود: شورا و شهروندان باید از این روحیه تحسین برانگیز شهردار، در جهت پیشرفت و توسعه هرچه بهتر شهر استفاده کنند.
محبی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت اجتماعی عشرت جهاندیده عضو کمیسیون فرهنگی شورا اشاره کرد وگفت: با پیگیری های این فعال اجتماعی می توان به نقاط قوت خوبی در بحث بانوان منطقه دست پیدا کرد.‌
پیش از این نیز اشرف وثوقی عضو هیئت مدیره مرکز زنان نیکوکار بنی‌فاطمه(س) لارستان هم به ارائه گزارشی از این مرکز پرداخت.
 
15 ارديبهشت 1397 - 07:15:45
شهردار لار به دیدار پاسداران و جانبازان رفت

شهردار لار به دیدار پاسداران و جانبازان رفت

به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت حضرت امام حسین(ع)،روز پاسدار و میلاد حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز، محمدرضا قنبرنژاد به اتفاق مجموعه ی روابط عمومی با فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج سپاه لارستان و جلیل حسنی فرماندار جانباز لارستان ملاقات کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، قنبرنژاد در دیدار با جلیل حسنی ضمن تبریک روز جانباز گفت: شما جانبازان سرمایه های ایران اسلامی هستید و آرامش امروز را مدیون فداکاری تمامی ایثارگرانی هستیم که با جانفشانی های خود امنیت و ثبات امروز ما را فراهم کردندو باید همیشه مورد تکریم و تجلیل قرار گیرند.

همچنین محمدرضا قنبرنژاد در دیدار با جاهدی فرمانده سپاه لارستان گفت: پاسداران و مجموعه ی سپاه حافظان امنیت و آرامش کشور در برهه های مختلف بوده اند و همانگونه که معمار کبیر انقلاب فرمودند: اگر سپاه نبود، کشور هم نبود.

شهردار لار خاطرنشان کرد: پاسدار بودن و پاسداری از حریم ولایت افتخارعظیمی است که اجری بزرگ در پیشگاه خداوند دارد.

وی دستاوردهای فرهنگی کشور را مرهون تلاشهای سپاه برشمرد و افزود: بی شک بسیاری از دستاوردها و پیشرفت کشور در زمینه های مختلف فرهنگی و علمی مرهون تلاشها و زحمات بی وقفه پرسنل سپاه پاسداران است و افتخار بزرگیست که مجموعه ی شهرداری با خانواده سپاه در فعالیت های فرهنگی با یکدیگر تعامل و همکاری دارند.

 
5 ارديبهشت 1397 - 05:46:39
شهرداری لار اداره برتر ستاد تسهیلات سفر نوروزی 97 لارستان

شهرداری لار اداره برتر ستاد تسهیلات سفر نوروزی 97 لارستان

از شهرداری لار به عنوان اداره برتر خدمات رسان نوروز 97 لارستان تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در جلسه شورای اداری شهرستان لارستان که در محل سالن شهید امامی فرمانداری ویژه شهرستان برگزار شد، شهرداری لار از سوی ستاد تسهیلات سفر نورزی 97 به عنوان اداره برتر خدمات رسان معرفی و محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار لوح سپاس را از دست مسئولین شهرستان دریافت کرد.

 
5 ارديبهشت 1397 - 05:44:35
بازدید دانش آموزان آموزشگاه شهید مهرداد زینلی از شهرداری لار

بازدید دانش آموزان آموزشگاه شهید مهرداد زینلی از شهرداری لار

دانش آموزان پایه هفتم آموزشگاه شهید مهرداد زینلی به همراه کادر آموزشی آموزشگاه از شهرداری لار بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار؛ در این بازدید دانش آموزان با حضور در واحدهای مختلف شهرداری، از نزدیک با وظایف این واحدها آشنا شدند.
در پایان دانش آموزان بازدید کننده در دفتر کار شهردار حضور یافتند و با نواز شریفی لاری معاون شهردار دیدار کردند.
شریفی لاری در جمع دانش آموزان اهداف و وظایف شهرداری ها را تشریح کرد و به سوالات مطرح شده پاسخ گفت.
در پایان هدایایی به رسم یادبود به دانش آموزان اهدا شد.
 
 
دانش آموزان مدرسه شهید زینلی
 
 
 
19 دي 1396 - 18:10:03
اصلاح هندسی طرح ترافیکی بلوار امام علی(ع)

اصلاح هندسی طرح ترافیکی بلوار امام علی(ع)

شریفی لاری معاون عمرانی شهرداری لار ازطراحی و اجرای اصلاح هندسی ترافیکی کمربندی غربی شهر لار خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، شریفی لاری با بیان اینکه این مسیر یکی از پرترددترین و پرخطر ترین مسیرهای شهری است گفت: کمربندی غربی لار پس از اتصال به بلوار ولایت ، به میدان امام رضا(ع) منتهی می شود.

وی افزود: دراین تقاطع حرکات چپگرد خروجی از بلوار ولایت و ورودی به بلوار غدیر شمالی با ترافیک راستگرد خروجی از بلوار کمربندی غربی لار تقاطع خطرناکی را ایجاد کرده است .لذا این امر موجب وقوع تصادفات منجر به جرح و خسارتی متعدد شده است. از این رو اصلاح هندسی محل تقاطع بلوار ولایت و کمربندی غربی لار و نیز حرکت ورودی و خروجی به بلوار غدیر شمالی در دست اجراست .

معاون عمرانی شهرداری لار خاطرنشان کرد: ایجاد راهی ایمن و سهولت در عبور مرور یکی از دغدغه های شهرداری لار است که این پروژه با این هدف درحال انجام است.

وی خواستار همکاری همشهریان تا اتمام این پروژه شد .

 
19 دي 1396 - 18:00:47
افتتاح و بهره برداری از 14 پروژه عمرانی، فرهنگی و تفریحی شهرداری لار

افتتاح و بهره برداری از 14 پروژه عمرانی، فرهنگی و تفریحی شهرداری لار

با حضور مهندس شاپور رستمی، معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس، 14 پروژه عمرانی، فرهنگی و تفریحی شهرداری لار با هزینه ای بالغ بر 8 میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار؛ در سومین روز از هفته دولت، 14 پروژه عمرانی، فرهنگی و تفریحی با حضور مهندس شاپور رستمی، معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، علی پور و راسخی معاونین فرمانداری ویژه لارستان، اعضای شورای شهر لار، قنبرنژاد شهردار لار، مسولین شهرستان و معتمدین محلی، با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد و 200 میلیون تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.  

احداث و تکمیل پارک فَسیل (نخل) به مساحت 11 هزار متر مربع، زیرسازی و آسفالت بلوار شهید امامی به مساحت 31 هزار متر مربع، روکش آسفالت بلوار ولایت به مساحت 17 هزار و 500 متر مربع، روکش آسفالت میدان بسیج به مساحت 10 هزار و 150 متر مربع ، زیرسازی و آسفالت بلوار سعدی به مساحت 12 هزار و 500 متر مربع ، تملک، زیرسازی و آسفالت ورودی شهرک محمد رسول الله (ص) به مساحت 2 هزار و 700 متر مربع ، تملک و زیرسازی و آسفالت فاز اول خیابان سرداران به مساحت 3 هزار و 100 متر مربع، بهسازی پیاده رو پارک یاسین (باغ انجیر) به مساحت 1 هزار و 200 متر مربع، پل خروجی پارک شهر به مساحت 450 متر مربع، پل خروجی دارالرحمه به مساحت 480 تر مربع، نورپردازی میدان طاووس، میدان امام خمینی (ره)، بلوار فرهنگ و بلوار هلال احمر به مساحت 3 هزار و 300 متر مربع، تجهیز پارک های محله ای، موزاییک فرش پیاده رو خیابان ساحلی به متراژ 1 هزار و 100 متر مربع و ساختمان مرکز فرماندهی و عملیات سازمان آتش نشانی با زیربنای 900 متر مربع از پروژه های افتتاح شده شهرداری لار بود.

در آیین افتتاح این طرح ها محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر در سخنانی ضمن تشکر از همراهان شهرداری لار در اجرای تمامی این پروژه ها، از مهندس  عبادتکار مدیر اجرایی پروژه پارک فسیل (نخل) تقدیر و تشکر نمود. 

 
4 شهريور 1396 - 17:01:09
کارگاه آموزشی منتخبین دورۀ پنجم شوراهای اسلامی شهر برگزار شد

کارگاه آموزشی منتخبین دورۀ پنجم شوراهای اسلامی شهر برگزار شد

کارگاه آموزشی منتخبین دوره پنجم شوراهای اسلامی شهرستان های لارستان، خنج و گراش و شهرهای عمادده، جویم، بنارویه، اوز، بیرم، خور و لطیفی به میزبانی شهرداری لار در محل سالن شورای شهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار؛ در این جلسه، جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، فلسفه ی وجودی شوراها را روان سازی کارهای مردم و فراهم کردن زندگی مطلوب و آرام برای شهروندان دانست.
حسنی، از شوراها به عنوان یک نهاد حاکمیتی مستقل یاد کرد و افزود: این نهاد باید با صلابت پیگیر کارهای مردم باشد .
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان، شهرهای امروزی را نیازمند توسعه دانست.
در ادامه دکتر بیات پور مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری فارس گفت: شوراها یک موسسه عمومی غیر دولتی و نهادی مردمی برخاسته از آراء مردم و شهروندان هر شهری هستند.
مدیر کل امور شهری و شوراهای استانداری فارس، شهرداری ها را هم یک موسسه عمومی غیر دولتی دانست و افزود: وظیفه ی شهرداری ها ارائه خدمات شهری در مسیر توسعه و عمران شهری است.
در این کارگاه دو روزه آموزش های لازم درباره جایگاه شورای اسلامی در قانون، نحوه فعالیت کمیسیون های مختلف در شورای اسلامی شهرها، نحوه تعامل شوراها با دستگاه های دولتی، نحوه پیگیری مطالبات مردم در شوراها و همچنین وظایف و حدود اختیارات شوراها، توسط کارشناسان دفتر امور شهری و شوراهای استانداری فارس به شرکت کنندگان ارائه شد.
 
20 تير 1396 - 11:38:38
روکش آسفالت معابر شهری، از اولویت برنامه های سال جاری شهرداری و شورای شهر

روکش آسفالت معابر شهری، از اولویت برنامه های سال جاری شهرداری و شورای شهر

شهردار لار خبر داد:

 

شهردار لار گفت: در راستای پاسخگویی به درخواست‌های مردمی، با تصمیات اتخاذ شده در شهرداری و شورای اسلامی شهر، روکش آسفالت معابر شهری به عنوان یکی از اولویت برنامه های سال 96  در دستور کار قرار گرفت.
 
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، محمد رضا قنبرنژاد افزود: در اولین مرحله از این اولویت، عملیات روکش آسفالت بلوار ولایت حد فاصل میدان امام خمینی (ره) تا بلوار رحمت به صورت لاین رفت و برگشت، از چند روز قبل اجرایی شده است.
وی افزود: این پروژه که با مساحت 11 هزار و دویست متر مربع و اعتباری بالغ بر سیصد و بیست میلیون تومان در حال اجراست، روکش آسفالت لاین رفت آن به اتمام رسیده و عملیات لاین برگشت از دیروز آغاز شده است.
وی افزود: چند خیابان دیگر نیز در اولویت های بعدی نهضت آسفالت شهرداری لار قرار دارند که تعدادی از آنها نیز در حال اجراست و تعدادی نیز به زودی اجرایی خواهد شد.  
محمد رضا قنبرنژاد خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با خدمت مضاعف، دِینِ خود را نسبت به مردم خوب و فرهنگ دوست لارستان ادا نماییم.
 
 
9 خرداد 1396 - 10:30:03
دومین بازار روز تازه تأسیس شهر لار افتتاح شد

دومین بازار روز تازه تأسیس شهر لار افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، بازار روز قدگاه با هدف ساماندهی و همچنین ایجاد منابع درآمد پایدار با حضور دکتر رحیمی مدیرکل دفتر فنی استانداری فارس، علیپور معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری ویژه لارستان، علیرضا عمرانی رئیس و تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر لار، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار و معتمدین محلی و کسبه، افتتاح و به بهره برداری رسید.
این پروژه که با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی اجرا شده است، با مساحتی بالغ بر2700 مترمربع دارای 113 غرفه بزرگ و کوچک و با امکاناتی از قبیل تاسیسات منظم، نمازخانه و سرویس بهداشتی است.
از ویژگی های مهم این بازار می توان به اجرای سیستم اعلام و اطفاء حریق، دوربین مدار بسته و سردخانه بالای صفر اشاره کرد که جهت رفاه حال شهروندان اجرا و به بهره برداری رسیده است.
 
6 خرداد 1396 - 14:03:24
بازار روز جدید شهر لار افتتاح شد

بازار روز جدید شهر لار افتتاح شد

در مراسمی بازار روز جدید شهر لار با حضور علی اصغر علی پور معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری ویژه لارستان، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار، علیرضا عمرانی رییس شورای شهر و تنی چند از اعضا شورا و تعدادی از کسبه ها افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، این بازار که یکی از سه بازار میوه و تره بار تازه تاسیس محسوب می شود، در زمینی با 1600 متر مربع مساحت و 50 غرفه در حاشیه خیابان پشت کمیته امداد امام خمینی (ره) واقع شده است
این بازار تازه تاسیس دارای پارکینگ اختصاصی وسایل نقلیه و سرویس بهداشتی است.
در این مراسم شهردار و رییس شورا از صبر و شکیبایی کسبه ها تقدیر تشکر کردند.
کسبه ها نیز این اقدام خوب شهرداری و شورای شهر را کاری خداپسندانه دانستند.
 
2 خرداد 1396 - 13:46:09
شش پروژه شهرداری لار در دهه فجر انقلاب افتتاح می شود

شش پروژه شهرداری لار در دهه فجر انقلاب افتتاح می شود

همزمان با سی و هشتمین سالگرد پبروزی انقلاب اسلامی، 6 پروژه ی عمرانی شهرداری لار با هزینه ای بالغ بر پانزده میلیارد ریال، افتتاح می شود.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، طرح های افتتاحی دهه فجر امسال شهرداری لار شامل بهسازی میدان سید عبدالحسین لاری، روکش آسفالت بلوار غدیر جنوبی، روکش آسفالت خیابان دانش آموز، زیرسازی و آسفالت خیابان 24 متری عدالت شهرک بوستان، زیرسازی و آسفالت کوچه های شهرقدیم و احداث مخزن آب دارالرحمه جدید است.
 
 
11 بهمن 1395 - 16:38:32
 حضور رییس شورای اسلامی شهر لار به همراه شهردار و معاونت شهرداری در همایش هم‌اندیشی چشم‌انداز آینده معماری ایران

حضور رییس شورای اسلامی شهر لار به همراه شهردار و معاونت شهرداری در همایش هم‌اندیشی چشم‌انداز آینده معماری ایران

محمدخانی: «چشم‌انداز پیشنهادی معماری ایران» به دست رهبری می‌رسد/ دعوت ویژه از رییس شورای اسلامی شهر لار در مراسم رونمایی از كتاب منویات مقام معظم رهبری در مقوله معماری
همایش هم‌اندیشی چشم‌انداز آینده معماری ایران با حضور جمع كثیری از اساتید و متخصصان عرصه معماری كشور، دوشنبه 28 تیرماه در حوزه هنری برگزار شد که در این جمع حجت الاسلام والمسلمین علیرضا عمرانی رییس شورای اسلامی شهر لار، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار و نواز شریفی لاری معاونت شهرداری در این جمع حضور داشتند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، محمدخانی رئیس بنیاد معماری انقلاب اسلامی درباره چگونگی تنظیم «چشم انداز پیشنهادی معماری ایران»، اظهار كرد: به دستور كارگروه هنر و معماری شورای فرهنگی دفتر مقام معظم رهبری موظف شدیم بر اساس یك مطالعه جامع كه مفاهیم، اصول و سیاست‌های معماری امروز و آینده ایران كه در آن بر پایه گردآوری نظرات اساتید، معماران و شهرسازان لحاظ شده باشد، چشم‌انداز پیشنهادی معماری ایران را ارائه كنیم. در این پژوهش، از روش تحقیق كیفی استفاده كردیم و نظریه بر اساس داده‌های واقعی شكل گرفت.
وی ادامه داد: ارسال 35 هزار كاربرگ نظرخواهی به اساتید و متخصصان عرصه معماری در 5 سرفصل گوناگون و برگزاری بیش از 30 نشست تخصصی با 250 نفر از اساتید معماری و مصاحبه حضوری با دیگر اساتیدی كه در نشست ها حضور نداشتند و در نهایت گردآوری متنی 3 هزار صفحه ای از تحقیقات گسترده‌ای كه صورت گرفت، بخشی از فعالیت ها برای رسیدن به سند چشم انداز پیشنهادی آینده معماری ایران بود.
محمدخانی با بیان اینكه متن اولیه «چشم انداز پیشنهادی معماری ایران» در سایت بنیاد معماری انقلاب اسلامی به مدت یك ماه قرار می‌گیرد، عنوان كرد: اساتید معماری می‌توانند با قرائت این متن، نظرات و نكات مدنظر خود برای بهبود آن را طی یك ماه انتقال دهند و متن اصلاح شده و نهایی به بیت رهبر معظم انقلاب اسلامی داده ‌می شود و از ایشان تقاضا خواهیم كرد كه نشستی با حضور معماران انقلاب اسلامی داشته باشند. همچنین كتاب پشتیبان سند هم آماده شده است كه به‌زودی رونمایی و در تیراژ انبوه به بازار كتاب عرضه می‌شود.
در ادامه این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین رضا غلامی، رئیس مركز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا، نیز با بیان اینكه علی‌رغم شكوه تاریخی معماری ایرانی اسلامی در مقاطع مختلف به ویژه در عصر صفویه، وضعیت امروز معماری كشورمان وضعیت اسفباری است، اظهار كرد: نمی‌توانیم از كنار شرایط تلخی كه امروز شاهد آن هستیم به‌راحتی عبور كنیم. هیچ نسبتی بین وضعیت موجود معماری كشور و تفكر اسلامی وجود ندارد.
وی تصریح كرد: به غیر از فعالیت های اندكی كه در راستای معماری اسلامی و ایرانی انجام می شود، جریان معماری در چند دهه اخیر، نسبتی با تفكر اسلامی ندارد. كاش جریان معماری كشورمان تقلیدی بود، متاسفانه چیزی كه ما در معماری می بینیم، نه غربی، نه شرقی و نه اسلامی است و عینیت نامانوسی است كه در جهت پركردن جیب سرمایه‌گذاران انبوه انجام می‌شود.
غلامی همچنین گفت: بسیاری از آسیب های اجتماعی كه در جامعه دیده می‌شود، به دلیل وضعیتی است كه در عرصه فرهنگ كشور، ناخواسته و از سر تعلل و نبود تعهد به وجود آورده‌ایم و به نظر می رسد مردم هم مجبور هستند این وضعیت را تحمل كنند. معماری بیانگر هویت و شخصیت یك ملت است و امروز این هویت را از ما دور می كنند.
رئیس مركز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا با اشاره به اینكه امروز فاقد اندیشه پویایی هستیم كه معماری كشور به آن نیاز دارد، گفت:  گرچه بروز و ظهور مباحث اندیشه ای را در عرصه‌های كاربردی مانند معماری كمتر می بینیم، اما اینكه به این نتیجه برسیم كه اندیشه ارزشمندی كه معماری تحت تاثیر آن باشد را نداریم، درست نیست. هنوز هم حكمت صدرایی می تواند تاثیرگذار باشد و در دهه اخیر با فلسفه نوصدرایی رو به رو هستیم كه با مكاتب فلسفی جهان رقابت می كند و میدان خردورزی و تعقل را گسترش داده است. اما مهجوریت و حاشیه نشینی گریبان این حكمت و فلسفه را هم گرفته‌ است.
وی با تاكید بر اینكه در معماری امروز، بین دو راهی مانده‌ایم، عنوان كرد: یك مسیر، گذشته گرایی است و اینكه تصور كنیم معماری ایران اسلامی به معنای تكرار گذشته است. مسیر دیگر ایجاد شرایط نو و مبتكرانه در حوزه معماری است بدون اینكه عقب نشینی و ایجاد اصول و محكمات صورت بگیرد. معتقدم نیازمند حركت‌های به روز هستیم، اما به هیج وجه هم نباید از اصول اندیشه ای خود عقب نشینی كنیم.
غلامی نمونه سازی در عرصه معماری را یكی از راهكارها برای رسیدن به معماری اسلامی ایرانی دانست و گفت: باید دست از كلی‌گویی ها بكشیم و با كمك دستگاه های دولتی و سرمایه‌گذاری های دولت، بین نظریه و عمل پیوند برقرار كنیم. اگر مانیفست و مدل مدنظر ما از حالت ابهام آلود خارج شود، می‌توانیم در عرصه‌های مختلف معماری ادعا كنیم كه نمونه‌هایی داریم و بر اساس آن نمونه كار شود. اما اگر در این زمینه كوتاهی شود، این همایش ها هم به شكل درد دل باقی می ماند.
سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل كشور نیز در سخنانی با اشاره به اینكه می توان به معماری نگاهی متفاوت داشت، گفت: اگر معماری را فضایی برای آسودگی انسان، حفاظت و بهره‌مندی از زیبایی های آن برای انسان و یا تولید و انتقال پیام بدانیم، می‌تواند رویكرد ما را متفاوت كند. همچنین اگر معماری را قالبی برای تجلی همه هنر از جمله خوش‌نویسی، نگارگری، كاشی‌كاری، نقاشی و ... بدانیم، در واقع نگاهی جامع تر به این حوزه داشته ایم.
وی همچنین گفت: یكی از كاركردهای معماری، كاركرد دفاعی است. در تاریخ معماری شهرهای كشورمان، ویژگی های دفاعی در بنای یك شهر نقش اساسی داشت و همه عوامل دفاعی در كنار هم برای سكونت گرد هم می آمدند.
در پایان مراسم از كتاب منویات مقام معظم رهبری در مقوله معماری با حضور اساتید برجسته این حوزه، رونمایی شد که برای اجرای این بخش از مراسم به صورت ویژه از حجت الاسلام والمسلمین علیرضا عمرانی رییس شورای اسلامی شهر لار نیز دعوت بعمل آمد.
 
1 مرداد 1395 - 14:56:02
سامانه 137 جایگزین مراجعات حضوری شهروندان به شهرداری لار

سامانه 137 جایگزین مراجعات حضوری شهروندان به شهرداری لار

سامانه ثبت پیامهای مردمی137 در شهرداری لار راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، ابوذر دینی مسئول روابط عمومی با اعلام این خبر افزود: با هدف کلی ایجاد پل ارتباطی بین شهروندان و شهرداری، رفع سریع مشکلات شهری در اسرع وقت و هدایت عوامل اجرایی برای رفع سریع و فوری مشکلات ملموس شهر با بهره گیری از امکانات و تجهیرات موجود و به ویژه طرح تکریم ارباب رجوع، این سامانه راه اندازی شده است.

مسئول روابط عمومی شهرداری لار با بیان اینکه سامانه ثبت پیامهای مردمی 137، مشکلات وسیعی از سطح شهر را به راحتی حل می کند، گفت: این سیستم، پیامهای شهروندان را از طریق سیستم صوتی دریافت می نماید. شهروندان می توانند با تماس با 137 به بیان مشکلات و ارائه دیدگاهایشان درباره مسائل شهری بپردازند.

 
31 خرداد 1395 - 20:27:35
آغاز عملیات اجرایی احداث کانال دفع آب‌های سطحی در لار

آغاز عملیات اجرایی احداث کانال دفع آب‌های سطحی در لار

شهردار لار از آغاز عملیات اجرایی اصلاح نقاط آبگیر شهر لار با احداث کانال جدید برای دفع آب‌های سطحی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، محمدرضا قنبرنژاد گفت: باهدف تأمین نیاز شهروندان و توسعه خدمات شهری، کانال‌های طولی و عرضی دفع آب‌های سطحی به‌ منظور هدایت و کنترل آب‌های سطحی و جلوگیری از سیلاب شهری، در برخی مناطق شهر لار احداث می‌شود.
شهردار لار با اعلام این خبر، افزود: عملیات اجرایی احداث کانال دفع آبهای سطحی حد فاصل بلوار ولایت تا رودخانه ندا طی چند روز گذشته آغاز شده است.
 
20 خرداد 1395 - 13:49:06
کاشت گل های فصلی پاییزه در بلوارهای سطح شهر لار

کاشت گل های فصلی پاییزه در بلوارهای سطح شهر لار

به منظور افزایش زیبایی بصری شهر و همچنین ارتقاء آرامش روانی همشهریان، شهرداری لار با شروع فصل سرما، امسال نیز همچون سال های گذشته؛ کاشت گل های متنوع پاییزی و متناسب با آب و هوای این شهرستان را در دستور کار خود قرار داده است.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار ، مهران مختاریان مسئول فضای سبز شهرداری با اعلام این خبر افزود: در گلکاری پاییزه بیشتر از گلهایی که در سرما مقاومت زیاد تری دارند استفاده شده و این گلها با وجود بارش باران زیبایی خود را از دست نمی دهند.
وی گفت هزینه ی اجرای گلکاری پاییزه بالغ بر 380 میلیون ریال بوده است.
مسول فضای سبز شهرداری لار همچنین از ایجاد فضای سبز در بلوار ورودی پارک شهر با هزینه ای بالغ بر 95 میلیون ریال خبر داد و افزود: این هزینه ها شامل مخلوط برداری، خاک ریزی، تسطیح و کاشت درخت می باشد.
مختاریان، ایجاد فضای سبز در بوستان محمدی که یکی از بوستان های در حال احداث شهر لار است را از دیگر کارهای اجرایی فضای سبز در این ایام اعلام نمود و گفت: برای این کار که شامل طراحی، اجرا، خاکبرداری، تسطیح و کاشت نهال بوده 170 میلیون ریال هزینه شده است.
مهران مختاریان در پایان افزود: با تمام توان در جهت ایجاد محیط زیبای شهری تلاش خواهیم نمود و امیدواریم شهروندان هم با تعامل و همکاری با شهرداری در ایجاد محیط سالم و زیبا ما را یاری نمایند.
 
18 آذر 1394 - 16:10:03
هشدار شهرداری لار درخصوص سامانه بارشی ال نینو

هشدار شهرداری لار درخصوص سامانه بارشی ال نینو

در پی اعلام مجدد وقوع پدیده ال نینو و ورود سامانه بارشی به استان احتمال جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر وجود دارد.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، ستاد بحران شهرداری با اعلام این خبر همشهریان عزیز را به ایمن سازی منازل و جلوگیری از بروز هرگونه مشکلات و خطرات احتمالی فرا می خواند
لذا از همشهریان تقاضا داریم توصیه های ایمنی زیر را جدی بگیرند:
* از ساخت و ساز در بستر و حریم رودخانه‌ها و مناطق سیل‌خیز، بپرهیزید.
* برای ساخت و ساز اصولی در مناطق در معرض سیل، تمهیدات لازم و مصالح مناسب بکار ببرید.
* دیوارهای زیر زمین را با عایق‌های ضد آب بپوشانید تا جلوی نفوذ آب و آسیب‌های بعدی سیل گرفته شود.
* ایمن سازی منازلی که در معرض آبگرفتگی قراردارند.
* از ریختن مصالح و نخاله های ساختمانی در مسیرهای عبور آب خودداری نمایید.
* اگر احتمال وقوع سیل ناگهانی وجود دارد و منزل شما در معرض سیل است، خیلی سریع به مناطق مرتفع و أمن بروید و منتظر پیام و دستور بمانید.
* اگر ضرورت دارد از محل اقامت خود خارج شوید، از امنیت خود در مناطق درگیر سیل اطمینان حاصل کنید.
* در آب سیل در حال جریان و حرکت راه نروید، سرعت آن ممکن است باعث به هم خوردن تعادل و افتادن شما در آب آلوده شود.
* از چادر‌زدن و توقف خودرو در منطقه سیل‌خیز یا در مسیر رودخانه، جداً خودداری کنید.
* از توقف در مناطق آب گرفته به هر دلیل بپرهیزید هر چند هوا بارانی نباشد، به سرعت از منطقه دور شوید.
* در زمان بارش شدید باران و احتمال وقوع سیل، از عرض و سواحل رودخانه‌ها و پل‌های آن‌ عبور نکنید و به سرعت منطقه خطر را ترک نمایید.
* از جویبارها، کانال‌های فاضلاب، تنگه‌ها و… که به ظاهر آرام‌اند دور شوید، زیرا بطور ناگهانی و بدون هشدار باعث ایجاد سیل می‌شوند.
 
26 آبان 1394 - 13:59:15