نظر سنجی
:::مصوبات شورا:::
معابر شهر لار به نام سه تن از عالمان شهرستان نامگذاری می شود

معابر شهر لار به نام سه تن از عالمان شهرستان نامگذاری می شود

نظر به پاسداشت و تکریم سه تن از عالمان جلیل القدر لارستان نامگذاری سه مسیر در شهرجدید به نام این بزرگواران تصویب شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار، باتوجه به پیشنهاد شهرداری لار و کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا موضوع نامگذاری معابر به نام سه تن از عالمان شهر لار در دویست و نوزدهمین جلسه شورا در تاریخ شانزدهم فروردین ماه مورد بررسی قرار گرفت.
با تصویب اعضای شورا مقرر شد به منظور پاسداشت و تکریم از مقام شامخ سه عالم جلیل القدر، خیابان حدفاصل نبش چهل متری شهید ساریخانی تا نبش خیابان چهل متری استقلال به نام حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالصاحب میرپور ، 20 متری روبروی هتل کوثر تا نبش 20 متری امیرکبیر بنام حضرت حجت الاسلام والمسلمین شیخ علی ادبی و همچنین حدفاصل 30 متری هلال احمر تا نبش خیابان 30 متری اندیشه بنام حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی مصطفوی  نامگذاری گردد.
 
1 ارديبهشت 1399 - 14:06:11
 پروانه های ساختمانی تا پایان شهریورماه تمدید شد

پروانه های ساختمانی تا پایان شهریورماه تمدید شد

به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و همچنین کاهش مراجعات مردمی ؛ پیشنهاد شهرداری لار مبنی بر تمدید پروانه های ساختمانی که مهلت آنها از اول اسفندماه 98 تا پایان خرداد ماه 99 رو به اتمام می باشد در شانزدهم فروردین ماه و در دویست و نوزدهمین جلسه شورا مطرح شد و در اجرای تبصره 2 ماده 29 قانون شهرداریها و براساس ردیف دوم صورتجلسه شورا "تمدید پروانه های ساختمانی تا پایان شهربورماه 99 " تصویب شد.
 
روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار
1 ارديبهشت 1399 - 09:57:05
با تصویب شورای اسلامی شهر لار، کاهش عوارض پروانه ساختمانی تمدید شد

با تصویب شورای اسلامی شهر لار، کاهش عوارض پروانه ساختمانی تمدید شد

با تصویب شورای اسلامی شهر لار، کاهش عوارض پروانه ساختمانی تا پایان خردادماه تمدید شد.
باتوجه به عدم مراجعه همشهریان به دلیل شیوع بیماری کرونا و درخواست شهرداری لار مبنی بر تمدید مهلت کاهش عوارض پروانه ساختمانی، موضوع در دویست و هجدهمین جلسه شورا مطرح و با تمدید کاهش عوارض تا پایان خرداد ماه 99 ؛ به میزان بیست درصد موافقت شد.
لازم به ذکر است کاهش عوارض پروانه ساختمانی به مناسبت دهه مبارک فجر و برای ماه های بهمن، اسفند و فروردین در دویست و چهارمین جلسه شورا در دی ماه به تصویب شورا رسیده بود که با تمدید مهلت آن ، شهروندان می توانند تا پایان خرداد از این تخفیف استفاده کنند.
 
19 اسفند 1398 - 17:06:53
تصویب صورت جامع و درآمد و هزینه شهرداری لار مربوط به شش ماهه اول سال 98

تصویب صورت جامع و درآمد و هزینه شهرداری لار مربوط به شش ماهه اول سال 98

اعضای شورای اسلامی شهر لار صورت جامع و درآمد و هزینه شهرداری لار مربوط به شش ماهه ابتدایی سال 98 را تصویب نمودند.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار؛ باتوجه به نامه شهرداری لار درخصوص تصویب صورت جامع و درآمد و هزینه شهرداری لار مربوط به شش ماهه ابتدایی سال 98 ؛ مستند به ماده 71 قانون شهرداری و باستناد ردیف دوم مصوبه جلسه 185 مورخ 1398/7/22 صورت جامع و درآمد شهرداری در شش ماهه اول سال 98 شد.
باستناد ماده 71 این قانون تأیید صورت جامع درآمد و هزینه شهرداری که هر شش ماه یک بار توسط شهرداری تهیه می شود برعهده شوراهای اسلامی هر شهر می باشد که پس از تصویب آن، می بایست به اطلاع عموم مردم برسد.
 
23 مهر 1398 - 16:32:11
دیدار نوروزی شهردار و اعضای شورای شهر با فرماندار ویژه لارستان

دیدار نوروزی شهردار و اعضای شورای شهر با فرماندار ویژه لارستان

در هفتمین روز از سال نو، فرماندار ویژه لارستان میزبان اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار لار بود.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار؛ در ابتدای این دیدار، عبدالله محبی رییس شورا با تبریک سال نو و عید باستانی نوروز، گزارشی از کارهای انجام شده در سال 96 ارائه و ابراز امیدواری کرد در سال 97 باتوجه به تصمیم شورا مبنی بر تخصیصی بودجه به شهرقدیم و به‌طور خاص بافت فرسوده و تاریخی لار شاهد سرمایه گذاری و اشتغال‌زایی در راستای رونق گردشگری باشیم.
لزوم همراهی مسئولین درخدمت به مردم و درخواست از فرماندار در عدم پاسخگویی برخی ادارات و تذکر به آنان، لزوم پیگیری بیشتر در رفع مسائل در ابعاد فرهنگی اجتماعی، اقتصادی و امنیتی و رفع آنها با همگرایی و تعامل بیشتر، نگاه کلان به مسائل شهری، نیاز به برنامه ریزی در جهت تحقق شعار «حمایت از کالای ایرانی» و عملیاتی شدن آن در سطح شهرستان از دیگر مباحث مطرح شده توسط رییس شورای شهر لار بود.
در این دیدار صمیمانه همچنین اعضای پنجمین دوره شورای شهر، به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند؛ توجه ویژه شورا به زیباسازی منظر شهری، ایجاد پارک و فضای سبز و طراحی المان ها در سال ۹۷ در جهت نشاط و رفاه اجتماعی، توسعه معابر شهری با ایجاد پیاده راه ها، اصلاح میادین و روکش آسفالت‌ها در شهرجدید، نیاز به ورود فرمانداری در موضوع شهرک بوستان باوجود 2500 خانوار ساکن، تلاش برای از بین بردن رکود اقتصادی در شهرستان و لزوم توجه بیش از پیش به گردشگری در راستای اشتغال و سرمایه گذاری ایمن، از جمله نکاتی بود که شش عضو دیگر شورا به آن‌ها اشاره کردند.
در پایان حسنی فرماندار ویژه لارستان ضمن تبریک سال نو و آرزوی توفیق برای مردم، مسئولین و شوراها، بر لزوم توجه به تولیدات داخلی با توجه به رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری تأکید کرد و خواستار ارائه نقطه نظرات و پیشنهادهای کارشناسی اعضای شورا و تشکیل جلسات در این خصوص شد. وی همچنین آمادگی فرمانداری ویژه لارستان را برای همکاری و همفکری بیشتر با شورای شهر لار در موضوعات مختلف اعلام کرد.
 
 
8 فروردين 1397 - 11:06:24
طرح ساماندهی بافت فرسوده شهرلار

طرح ساماندهی بافت فرسوده شهرلار

موضوع طرح ساماندهی بافت فرسوده شهرلار و  همچنین تملک پلاکهای غرب و جنوب در ضلع غربی بازار قیصریه ، همچنین پلاکهای واقع در شرق سردر شمالی بازار قیصریه  در  جلسه شماره پنج مورخ 92/6/24 شورای اسلامی شهر لار مطرح و باستناد ردیف 5 صورتجلسه مقرر گردید با تامین منابع مالی تملک و توافق صورت پذیرد.
23 ارديبهشت 1393 - 12:31:45
تفریغ بودجه سال مالی 87 و 88 و 89 و 90 شهرداری به تصویب رسید

تفریغ بودجه سال مالی 87 و 88 و 89 و 90 شهرداری به تصویب رسید

پس از هر سال مالی شهرداری موظف است که حداکثر تا اردیبهشت ماه سال بعد نسبت به ارائه تفریغ بودجه به شورا اقدام و شورای شهر به استناد بند 10 ماده 71 قانون شوراها ، آن را بررسی و تصویب نماید .
28 آذر 1391 - 00:02:05
گزارش حسابرسی شهرداری در سال 88 و 89 به تصویب رسید

گزارش حسابرسی شهرداری در سال 88 و 89 به تصویب رسید

     شورای اسلامی شهر لار به استناد بند 30 ماده 71 قانون شوراها اصلاحی 6/7/82 موظف است به منظور نظارت بر حسن اداره امور مالي شهرداري و كليه سازمانها ، مؤسسات ، شركتهاي وابسته و تابعه شهرداري و حفظ سرمايه ، دارايي ها ، اموال عمومي و اختصاصي شهرداري ، همچنين نظارت بر حساب درآمد و هزينه آنها با انتخاب حسابرس رسمي و اعلام موارد نقض و تخلف به شهردار و پيگيريهاي لازم براساس مقررات قانونی انجام دهد .
27 آذر 1391 - 23:43:05
صورت جامع درآمد و هزینه شهرداری در شش ماه اول سال 91 تائید شد

صورت جامع درآمد و هزینه شهرداری در شش ماه اول سال 91 تائید شد

در جلسه شماره 476 به تاریخ 29/7/91 صورت جامع درآمد وهزینه شش ماه اول سال 91 شهرداری مور تائید قرار گرفت .
27 آذر 1391 - 23:19:19