نظر سنجی
:::اخبار شورا:::
کاهش عوارض به مناسبت  دهه مبارک فجر تصویب شد

کاهش عوارض به مناسبت دهه مبارک فجر تصویب شد

به گزارش روابط عمومی شورا؛ باتوجه به پیشنهاد شهرداری لار مبنی بر کاهش عوارض پروانه های ساختمانی در دهه مبارک فجر، موضوع در دویست و چهارمین جلسه شورا مطرح و با کاهش عوارض معادل ۲۰ درصد در ماه های "بهمن و اسفند"، و ۱۵ درصد در ماه "فروردین" به مناسبت دهه مبارک فجر به تصویب شورای اسلامی شهر لار رسید.
 
29 دي 1398 - 12:15:28
بلوار غربی لار به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد

بلوار غربی لار به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد

با تصویب شورای اسلامی شهر لار بلوار غربی لار به نام شهید سپهبد قاسم سلیمانی نامگذاری شد.
در دویست و ششمین جلسه شورا ؛ در راستای بزرگداشت یاد و نام سردار ملی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، با پیشنهاد شهرداری لار و تصویب شورای اسلامی شهر لار؛ ورودی شهر از سمت جهرم تا حدفاصل میدان امام رضا (ع) به نام این شهید سعید مزین می شود.
17 دي 1398 - 07:18:29
اعضای شورای شهر لار با فرماندار لارستان دیدار کردند

اعضای شورای شهر لار با فرماندار لارستان دیدار کردند

اعضای شورای اسلامی شهر لار به منظور طرح برخی مسائل شهر و شهرستان با فرماندار ویژه لارستان دیدار و همفکری کردند.
در این نشست که روز شنبه هفتم دی ماه در محل دفتر فرماندار ویژه لارستان صورت گرفت، مهندس میرپور رییس شورا در خصوص پروژه های عمرانی در دست اجرای شهرداری لار همچون خیابان معلم، پارک بانوان، پاک نسترن، پارک سرداران و پیگیری برای مجموعه 38 هکتاری شهر لار و پایانه مسافربری به ارائه گزارش پرداخت.
میرپور با تأکید بر توجه ویژه شورا به محلات شهر لار به‌ویژه در شهر قدیم، از «پیگیری جدی» برای اجرای حداقل یک پروژه در هر محله خبر داد و افزود: بهبود وضعیت مبلمان شهری در میادین و معابر اصلی و توجه ویژه به شهرک ها به‌ویژه شهرک بوستان و شهرک امام خمینی (ره)  از کارهای مهم این شورا و شهرداری لار بوده است.
وی به دیگر کارهای عمرانی در شهر و همچنین توجه به جداره سازی برخی رودخانه ها اشاره کرد و در خصوص وضعیت آبهای سطحی شهر تصریح کرد: با توجه به شرایط برخی معابر و رودخانه ها، نگرانی هایی در این زمینه وجود دارد، که برای رفع آن مکاتباتی با فرمانداری و ستاد مدیریت بحران داشته ایم که امیدواریم پیگیری و رسیدگی شود.
موضوع بافت فرسوده و لزوم همت همگانی برای احیای آن، بخش دیگری از سخنان رییس شورای شهر لار بود؛ او در این خصوص گفت: با توجه به وسعت زیاد شهر و بافت فرسوده و تاریخی آن، نیاز به اقدامات ویژه و همت همه دستگاه هاست.
اعضای شورای شهر نیز پس از سخنان رییس، مطالب و موضوعاتی مطرح کردند؛ پیگیری راه اندازی فاز 2 کارخانه سیمان لارستان به منظور اشتغال‌زایی بسیاری از جوانان، و لزوم حضور مستمر رؤسای ادارات در جلسات شورا مهم ترین مسائلی بود که اعضا در حضور آقای حسنی مطرح کردند.
در پایان جلیل حسنی فرماندار ویژه لارستان ضمن قدردانی از تلاش و پیگیری آنان، خواستار تشکیل جلسه در محل شورا شد؛ به همین منظور مقرر شد به زودی در اولین نشست رسمی شورا مورد بررسی قرار گیرد.
 
10 دي 1398 - 13:23:20
پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار

پیام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی شهر لار به مناسبت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار

محمّدرضا قنبرنژاد شهردار لار و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی این شهر، در پیام مشترکی، پنجم جمادی الاولی سالروز میلاد با سعادت پرستار دشت کربلا حضرت زینب (س) و روز پرستار را تبریک گفتند.
 در این پیام آمده است:
روز پنجم جمادی الاولی در هر سال، روز مبارکی است؛ میلاد با سعادت اسوه صبر و پایداری، حضرت زینب علیهاالسلام که «روز پرستار» نام گرفته است. در این روز، بانویی پا به عرصه وجود نهاد که آموزگار ایثار و فداکاری بود. او بزرگ پرستاری است که در سال های گوناگون حیات خود، از پنج امام بزرگوار، پرستاری کرده است. نام زینب، این پرستار جاودان همیشه تاریخ، همیشه بر تارک زمان می درخشد و همگان را به یاد صبر، مقاومت و ایثار می اندازد.
تاریخ انقلاب اسلامی نیز شاهد جان فشانی و از خود گذشتگی های پرستاران رشیدی است که وظیفه امداد رزمندگان غیور میهن اسلامی را به عهده داشتند .بعضی از این بزرگواران نیز، شربت شیرین شهادت نوشیدند و برگ زرّینی در صفحه خدمات پرافتخار این قشر زحمتکش به جا نهادند...
 
10 دي 1398 - 09:41:33
حضور رئیس پلیس راهور لارستان در جلسه شورا

حضور رئیس پلیس راهور لارستان در جلسه شورا

عصر دوشنبه اعضای شورا میزبان سرگرد نوربخش رئیس جدید راهنمایی رانندگی لارستان بودند.
به گزارش روابط عمومی شورا، سید عبدالمهدی میرپور رئیس شورای شهر ضمن خوشامدگویی به ایشان و تقدیر از تلاشهای پلیس راهور در برقراری نظم و امنیت ترافیکی و روان سازی رفت و آمد مردم در شهر ؛ در خصوص بلوار پاسداران و کند گذر آن که با وجود پارک ماشین در مسیر باعث ایجاد ترافیک می شوند، مسائل ترافیکی میدان امام خمینی (ره) ، جریمه رانندگان که در سطح شهر که در برخی نقاط کور رانندگان باعث نارضایتی اجتماعی می باشد مطالبی مطرح نمود.
وی با اشاره به «دیوارکشی نامناسب اداره راهنمایی و رانندگی» که از لحاظ منظر شهری و خطرآفرینی ایراد دارد، تصریح کرد: باتوجه به خطرات و حوادثی که در نقاط مهم شهر از جمله بلوار فرهنگ و بلوار سید عبدالحسین لاری وجود دارد نصب دوربین های کنترل سرعت ضروری به نظر می رسد.
در ادامه اعضای شورا ضمن خوشامدگویی به رئیس پلیس راهور و آرزوی موفقیت و سلامتی برای کارکنان آن؛ در خصوص معضلات ترافیکی در نقاط خاص شهر بویژه خیابان مدرس ، میدان امام و میدان آب مطالبی بیان نمودند.
عبدالرحیم مقیمی رئیس شورای شهرستان نیز خواستار پیگیری برای جابجایی ساختمان پلیس راهور  به منظور ارائه خدمات بهتر به مردم لارستان و شهرهای همجوار شد و افزود : نیاز است محیطی که در شان نیروهای پرتلاش این نهاد و شهروندان باشد در نظر گرفته شود. وی همچنین برای هرگونه همکاری شوای شهرستان در این زمینه را و دیگر موارد اساسی اعلام آمادگی کرد.
 
27 آذر 1398 - 11:25:48
بازدید شهردار و اعضای شورا از پایگاه های مقاومت بسیج

بازدید شهردار و اعضای شورا از پایگاه های مقاومت بسیج

مدیران شهری لار با هدف ترغیب و تشویق جوانان و نوجوانان، بازدید از پایگاه های مقاومت بسیج را در دستور کار خود قرار داده اند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، به همین منظور محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار به همراه سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر، عبدالرحیم مقیمی رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان، خلیل نامدار، رحیم بیژنی و عشرت جهاندیده اعضای شورای اسلامی شهر لار با حضور در پایگاه مقاومت شهید عبدالصمد فانی و شهید عبدالرضا خوشه چین با فرماندهی و اعضا این دو پایگاه دیدار و از نزدیک در جریان فعالیت های فرهنگی، هنری، اجتماعی و سیاسی این دلاورمردان قرار گرفتند.
در این بازدید رییس شورای اسلامی شهر لار گفت: اکثر کشور های جهان از حرکت نیروهای بسیج در زمینه های مختلف حیرت زده هستند.
سید عبدالمهدی میرپور با اشاره به اینکه بسیج در بحث اردوی جهادی نقش اول را ایفا می کند، گفت: مجموعه شهرداری و شورا آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری با این نیروهای ارزشی اعلام می کند.
رییس شورای اسلامی شهر لار با بیان اینکه بسیج در زمینه فرهنگی کارنامه درخشانی دارد، گفت: گروه سرود مصباح الهدی که اجراهای زیبا و بیادماندنی این گروه بارها از رسانه ملی پخش شده، ثمره تلاش بسیجیان پایگاه مقاومت شهید فانی است که با اثرات ارزشمند و کسب مقام های کشوری و استانی برای شهر و شهرستان  افتخارآفرین شده اند.
وی با بیان اینکه بسیج مظهر تمام خوبی هاست، گفت: اگر در تمام امور حتی در سطح کلان کشور روحیه بسیجی داشته باشیم، کارها به خوبی انجام خواهد شد.
رییس شورای اسلامی شهر لار به حضور بسیجیان در اردوهای جهادی اشاره کرد و افزود: این نیروهای خدوم بی هیچ چشم داشتی با هدف رفع مشکلات در مناطق محروم حضور پیدا می کنند.
این عضو شورای اسلامی شهر لار، بسیجیان را عامل ثبات و افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: در طول هشت سال دفاع مقدس، در مسائل امنیتی و صدها مسائل دیگر این نیروهای بسیج هستند که در کنار دیگر نیروهای نظامی و انتظامی از ارزشهای نظام، مقتدرانه دفاع کرده اند.
بازدید از نمایشگاه توانمندی ها و دستاورد بسیجیان، تقدیر از اعضا پایگاه مقاومت از دیگر برنامه های مدیران شهری لار بود.
این بازدید به طور مستمر از دیگر پایگاهها ادامه خواهد داشت.
 
 
 
 
 
18 آذر 1398 - 14:26:58
پيام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی ‌شهر لار به مناسبت روز دانشجو

پيام تبریک شهردار و رییس شورای اسلامی ‌شهر لار به مناسبت روز دانشجو

محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار و سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر به مناسبت شانزدهم آذر ماه و روز دانشجو پيام تبريكي صادر كردند. متن پيام بدين شرح است:
شانزدهم آذر ماه كه از راه مي رسد براي جامعه دانشگاهي ايراني، يادآور آغازي پرشكوه و مقتدرانه از حضور هوشمندانه و اثر بخش دانشگاهيان در رويدادهاي حماسي و ماندگار كشور است.
دانشجويان به مثابه وجدان بيدار، خردمند، پرسشگر و سرشار از ايمان به شمار مي روند كه به عنوان مغز متفكر جامعه مي توانند جامعه را به مسير پيشرفت و تعالي رهنمون سازند. آنها مي توانند با ايجاد زيرساخت هاي لازم، حضور پررنگ تر ايران عزيز را در عرصه هاي مختلف علمي، فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي رقم بزنند.
اينجانبان فرارسيدن 16 آذر و روز دانشجو را به همه دانشجويان كشور به ويژه دانشجويان خطه عالم خیز  لارستان بزرگ تبريك عرض نموده و اميدواریم كه همگي در كنار هم بتوانيم نقشه راه ايران عزيز را به سوي سعادت، آزادي و سربلندي سوق دهيم.
محمدرضا قنبرنژاد - شهردار لار
سید عبدالمهدی میرپور - رییس شورای اسلامی شهر لار
 
17 آذر 1398 - 09:23:58
برنامه های کمیسیون فرهنگی و بانوان شورای اسلامی شهر لار، به مناسبت هفته بسیج

برنامه های کمیسیون فرهنگی و بانوان شورای اسلامی شهر لار، به مناسبت هفته بسیج

دوشنبه چهارم آذرماه ، همزمان با هفته  بسیج و به همت پایگاه مقاومت خواهران رهروان ولایت و با همکاری حوزه مقاومت بسیج خواهران الزهرا(س) و پایگاه مقاومت شهید مختار و کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر لار، ویژه برنامه ی «یادواره شهدای زن با عنوان «فرشته های غریب»، در حسینیه فاطمه الزهرا(س) لار برگزار شد.
در این مراسم که با حضور خانواده معظم شهدا، خواهران بسیجی و رئیس کمیسیون بانوان شورای شهر لار برگزار شد برنامه های مختلفی از جمله پخش کلیپ، اجرای گروه سرود سراج از پايگاه شهيد خوشه چين، بیان خاطراتی از زنان رزمنده ۸سال دفاع مقدس و سخنرانی و خاطره گویی برادر رزمنده حمید مقیمی از یادگاران دفاع مقدس اجرا شد.
همچنین به همین مناسبت و همزمان با سالروز شهادت شهیدان عبدالمحمدطالعی، بسیجیان پایگاه مقاومت خواهران رهروان ولایت به همراه جهاندیده رئیس کمسیون بانوان شورای اسلامی شهرلار عصرروزجمعه هشتم آذرماه به دیدارخانواده شهیدطالعی رفتند.
در این دیدار صمیمی، خواهران این پایگاه ختم  قرآن کریم جهت شادی روح مطهر شهیدطالعی هدیه و درمنزل این شهید دعای سمات قرائت شد.
این طرح ،باعنوان طرح "سرای نور" توسط سایر بسیجیان پایگاههای مقاومت شهرلار نیز انجام شد.
 
 
9 آذر 1398 - 15:11:56
حضور اعضای دفتر ویژه نظام مهندسی ساختمان لارستان در جلسه شورا

حضور اعضای دفتر ویژه نظام مهندسی ساختمان لارستان در جلسه شورا

رییس و چند تن از کارشناسان دفتر ویژه نظام مهندسی ساختمان در لارستان، دوشنبه 4 آذر مهمان نشست علنی شورای اسلامی شهر لار بودند.
مهندس میرپور رییس شورا ضمن خوشامدگویی به مهمانان، نظام مهندسی را مهمترین سازمان فنی  در عرصه ساخت و ساز دانست و بر لزوم تعامل سازنده شهرداری و این سازمان تأکید کرد.
وی با اشاره به ساخت و سازهای شهری به‌ویژه در شهرک‌ها، حضور مهندسان خبره‌ی نظام مهندسی در کنار این پروژه‌ها و نظارت فنی دقیق را مهم برشمرد و گفت: رعایت نشدن برخی ضوابط شهرسازی و مسائل فنی در ساختمان‌ها، یکی از مشکلات و دل‌نگرانی‌های مردم خصوصاً در شهرک‌هاست.
اعضای شورای شهر لار نیز در این جلسه، با بیان اینکه جامعه متخصص و مهندسین شهرسازی و عمران در بررسی نقاط ضعف و قوت پروژه‌های شهری نقش اساسی دارند؛ تاکید کردند: در حوزه مسائل شهری و عمرانی به‌ویژه موضوع بافت فرسوده و تاریخی شهر، نیاز به جلسات هم‌اندیشی و تشکیل اتاق فکر در شورا و شهرداری است که در این خصوص، نظام مهندسی می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.
این اعضا همچنین بر اهمیت کار مهندسان ساختمان و سازمان نظام مهندسی و لزوم نظارت بر ساخت و سازها در همه مراحل تأکید کردند.
مهندس رضایی رییس دفتر ویژه نظام مهندسی در این نشست مشترک با تشکر از اعضای شورا و شهردار لار برای برگزاری این جلسه، در خصوص وضعیت نظام مهندسی و خدمات مختلف این نهاد در سطح شهرستان توضیحاتی ارائه کرد.
وی لزوم توجه به کار تخصصی در ساخت بناها و آگاه نمودن مردم از موضوعات فنی را مورد تأکید قرار داد و از همکاری شهرداری و شورای شهر در ساخت ساختمان جدید نظام مهندسی تشکر کرد.
موضوع تعامل و مشارکت مهندسین در سطح شهر، توجه به جامعه مهندسان برای ورود به مباحث مهم شهری، ارائه خدمات الکترونیک به‌ویژه در خصوص ارسال نقشه‌ها به شهرداری‌ها به منظور پایین آوردن هزینه رفت و آمد و صرفه‌جویی در وقت، و درخواست از شورا برای تشکیل تیم تخصصی مشاوران در حوزه مدیریت شهری، بخش دیگری از صحبت‌های رییس دفتر نظام مهندسی ساختمان لارستان بود.
تاکید بر رعایت ضوابط قانونی  وانتخاب ناظران واجد شرایط در پروژه های خیرساز شهرستان، موضوع دیگری بود که در مباحث مشترک شورا و نظام مهندسی ساختمان مطرح شد.
 
 
 
6 آذر 1398 - 11:05:50
نشست مشترک شورای اسلامی شهر لار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خور

نشست مشترک شورای اسلامی شهر لار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خور

 اولین جلسه آذرماه شورای شهر لار ، با حضور شهردار و اعضای شورای شهر خور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورا ، دوم آذر ماه یکصد و نود و سومین جلسه شورا با حضور شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر خور در خصوص مسائل مشترک و مهم شهری در صحن شورای اسلامی شهر لار برگزار شد.
مهندس میرپور رئیس شورای اسلامی شهر لار ضمن خوش آمدگویی به مهمانان جلسه، بر لزوم اقدامات مشترک در مدیریت شهری به منظور خدمات رسانی بهتر به مردم دو شهر تاکید کرد و افزود: روان سازی رفت و آمدها در 30 متری مسجدالنبی و فرمانداری، ایجاد فضای سبز و مبلمان شهری مناسب در مسیرهای مشترک، پی گیری برای ادامه مسیر ۴۰ متری بهداشت و تعامل در موضوع مهم «پسماند شهری» موارد اساسی است که دو شورا و شهرداری باید اقدام کنند.
در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر لار درخصوص مشارکت در تعیین تکلیف وضعیت رودخانه «ندا» ، تبادل تجربیات شوراها و شهرداری‌ها، سرمایه گذاری در امور زیربنایی مشترک، پیگیری مسائل مهم فرهنگی و همچنین اختصاص زمین برای ساخت کشتارگاه صنعتی استاندارد به منظور ارائه خدمات به مردم لار، خور و لطیفی مطالبی بیان کردند.
حلیمی شهردار خور نیزضمن تشکر از دعوت رئیس و اعضای شورا، اتحاد و همبستگی شوراها و شهرداری‌ها را ارزشمند دانست. موضوع بهسازی کانال ندا و لزوم لایروبی آن با توجه به وجود امکانات محدود شهرداریها و همکاری در این زمینه، توجه به فضاهای شهری، اتصال میدان نبوت و درخواست از رئیس شورای شهرستان برای پیگیری از اداره کل راه و شهرسازی ،  درخواست پیگیری واگذاری زمین از اداره راه و شهرسازی به سرمایه گذار به منظور زیباسازی ورودی های شهر، لزوم استفاده از تجربیات متخصصین در موارد فرهنگی اجتماعی و ایجاد گلخانه زینتی بین شهرهای لار و خور دیگر مطالبی بود که شهردار خور بیان کرد مطرح نمود.
 اعضای شورای شهر خور نیز ضمن تشکر از برگزاری این جلسه ، بر پیگیری مطالبات مربوط به آسفالت و مسیرهای مورد نظر تاکید کردند و تلاش بیشتر برای پیشرفت دو شهر لار و خور و خدمات رسانی شایسته به مردم را ضروری دانستند.
 
4 آذر 1398 - 11:28:17
به مناسبت هفته سلامت زنان ؛ جلسه ی آموزشی،بهداشتی  سلامت بانوان اجرا شد

به مناسبت هفته سلامت زنان ؛ جلسه ی آموزشی،بهداشتی سلامت بانوان اجرا شد

به مناسبت هفته سلامت زنان ؛ جلسه ی آموزشی،بهداشتی  سلامت بانوان درمسجدشیخ عظیما اجرا شد
این برنامه در تاریخ ۱۵آبانماه۹۸ از طرف کمسیون فرهنگی و کمیته بانوان شورای اسلامی شهرلار با همکاری دانشکده علوم پزشکی لارستان  با حضور جمعی از بانوان در کانون فرهنگی بانوان مسجد شیخ عظیما واقع درکوی گاله اجراشد، مریم فزونی، رزاقیان ، الهام مطهرنیا وعصمت زمانی نیزحضورداشتند،
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر لار؛ میرزایی یکی ازکارشناسان دانشکده علوم پزشکی، مطالبی درمورد بیماری خاموش پوکی استخوان، تغذیه سالم ،ورزش وفعالیتهای بدنی، تغذیه صحیح، نقش مهم کلسیم، ویتامینها و پروتئین درجلوگیری ازپوکی استخوان در سنین مختلف، ارائه کرد.
همچنین عشرت جهاندیده مسئول کمیسیون فرهنگی و بانوان شورا؛ درمورد راههای مقابله با افسردگی و پیری زودرس، فراهم کردن زمینه ایجادنشاط، شادمانی، آرامش و خلق محیطی مفرح برای خود و دیگران و چگونگی مقابله باخشم، کینه، نفرت، حُب وبغض و... نیزمطالبی را بیان نمود و در پایان برنامه،به سئوالات آنان پاسخ داده شد
این برنامه که با هماهنگی طاهری مسئول کانون فرهنگی این مسجد انجام گرفت  از ساعت   ۴تا۵:۳۰ عصر ادامه داشت.
 
18 آبان 1398 - 10:05:19
رئیس اداره ورزش و جوانان لارستان مهمان جلسه شورای شهر

رئیس اداره ورزش و جوانان لارستان مهمان جلسه شورای شهر

محمدحسن طیبی رئیس اداره ورزش و جوانان لارستان در جلسه شورا حضور یافت.
عصر روز دوشنبه بیست و نهم مهرماه؛ اعضای شورای اسلامی شهر لار در هفته تربیت بدنی و ورزش میزبان رئیس اداره ورزش و جوانان بودند.
در این دیدار که به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش و در صحن شورای اسلامی شهر لار برگزار شد، ابتدا مهندس میرپور رئیس شورا با خوشامدگویی به آقای طیبی و تبریک به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش، از برگزاری برنامه ها و پی گیری در اتمام پروژه های در حال اجرای اداره ورزش بویژه چمن مصنوعی مجتمع ورزشی شهید دانشیار تقدیر کرد.
رئیس اداره ورزش شهرستان نیز با تشکر از دعوت اعضای شورا ، از حمایت شورا و شهرداری از ورزشکاران و هیئت های ورزشی تشکر کرد. میزبانی مسابقات استانی و کشوری و برگزاری برنامه مختلف ورزشی، حضور تیم های ورزشی در سطح استان و کشور و درخواست حمایت و تحت پوشش قراردادن این تیم ها از سوی شهرداری ها، بخش اول صحبت های طیبی بود.
 
1 آبان 1398 - 08:15:05
حضور اعضای یاوران شورای محله کهویه در جلسه شورا

حضور اعضای یاوران شورای محله کهویه در جلسه شورا

عصر روزدوشنبه بیست و نهم مهرماه اعضای شورای شهر لار میزبان یاوران شورای محله کهویه بودند.
مهندس میرپور رئیس شورا ضمن خوشامد گویی به مهمانان هدف از حضور اعضای یاوران شورا را بررسی مسائل و درخواستهای آنان در محله کهویه مطرح کرد.
در ادامه اعضای یاوران شورا با آرزوی سلامتی و موفقیت برای اعضای شورا و مجموعه شهرداری ، از رئیس و اعضای شورا درخواست بازید از محل نمودند.  درخواست درخصوص پروژه های عمرانی قبلی، ساخت پارک سرداران و کندی کار، لایروبی رودخانه ها، موضوع اختصاص زمین در دارالرحمه و آسفالت برخی کوچه ها مهمترین مسائل مطرح شده در نشست با یاوران  شورا در محله کهویه بود، که مقرر شد موضوعات مورد بررسی قرار گیرد و تا رسیدن به نتیجه پیگیری شود.
 
1 آبان 1398 - 08:13:23
مدیران شهری لار از فرماندهان لارستانی دوران دفاع مقدس تجلیل کردند

مدیران شهری لار از فرماندهان لارستانی دوران دفاع مقدس تجلیل کردند

شهرداری و شورای اسلامی شهر لار در مراسمی از فرماندهان لارستانی دوران دفاع مقدس تجلیل کردند.
در این مراسم که در محل شورای اسلامی شهر لار و با حضور شهردار، رییس و اعضای شورا برگزار شد، سید عبدالمهدی میرپور رییس شورای اسلامی شهر لار گفت: فرهنگ ایثار، شهادت، شهامت و شجاعت از جمله ویژگی هایی است که دفاع مقدس را از دیگر جنگ های دنیا متمایز می کند.
رییس شورای اسلامی شهر لار با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری که "این جنگ نعمتی بود برای کشور" گفت: این جنگ گنجی بود که توانمندی تمام عیار مردان ایرانی را در سطح جهان مشخص کرد و امروز افتخار آن را  داریم که در جمع رزمندگان هستیم.
میرپور خطاب به یادگاران هشت سال دفاع مقدس گفت: شما سرمایه های ارزشمندی برای کشور و نظام هستید و با ایده ها و نوآوری هایی که در زمان جنگ داشته اید باعث شده تا امروز تاکتیک های آن زمان در دانشگاه‌های برتر جهان تدریس شود.
سید عبدالمهدی میرپور گفت: اگر شما رزمندگان در کنار نسل جوان حضور نداشته باشید و ایده ها و تجربیات را در اختیار این نسل قرار ندهید، مسلماً قطار انقلاب به سمت جلو پیش نخواهد رفت.
در این مراسم، شهردار و همچنین دیگر اعضای شورای اسلامی شهر لار هم در سخنانی از دلاورمردی و مجاهدت رزمندگان اسلام یاد کردند.
در ادامه رزمندگان حاضر در این مراسم ضمن بیان خاطراتی از هشت سال حماسه و ایثار، از مسولین خواستار آن شدند تا با معرفی و تشریح هرچه بهتر دفاع مقدس، آن را در بین نسل جوان زنده و پویا نگه دارند.
این مراسم به یادماندنی با تقدیم لوح و هدیه ای به رسم یادبود به یادگاران هشت سال دفاع مقدس خاتمه یافت.
 
8 مهر 1398 - 12:08:31
مسئولین کمسیونهای شورای اسلامی شهرلار انتخاب شدند

مسئولین کمسیونهای شورای اسلامی شهرلار انتخاب شدند

در جلسه دوشنبه یکم مهر ماه مسئولین کمسیونهای شورای اسلامی شهرلار انتخاب شدند
اعضای شورای اسلامی شهرلار برای انتخاب مسئولین کمسیونهای تخصصی شورا در سال سوم رأی گیری کردند و مسئولین کمیسیونها به شرح زیر انتخاب شدند:
 
سیدعبدالمهدی میرپور مسئول کمسیون عمران
خلیل نامدار مسئول کمسیون حقوقی
عبدالله محبی مسئول کمسیون سرمایه گذاری
عشرت جهاندیده مسئول کمسیون فرهنگی ورزشی وکمیته بانوان وخانواده
 
2 مهر 1398 - 08:25:22
پیگیری های شورای اسلامی شهر لار درخصوص ارتقاء منطقه لارستان

پیگیری های شورای اسلامی شهر لار درخصوص ارتقاء منطقه لارستان

در پی درخواست ها و مراجعات مکرر مردم شهر لار و حضور اقشار مختلف در جلسات شورا، در زمینه ارتقای بخش ها و کل منطقه لارستان، شورای شهر لار طی پیامی مواردی را به اطلاع مردم و موکلان خود می رساند.
 
بسمه تعالی
مردم شریف شهر لار
 با سلام و احترام
   ضمن عرض تسلیت ایام غمبار و شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا... الحسین (ع) شورای اسلامی شهر لار در راستای رسالت اصلی خود که همانا انتقال مطالبات و پیگیری خواسته های قانونی و بحق مردمی در چارچوب قانون و مقررات می باشد، درخصوص درخواست اخیر مردم شریف و معتمدین و شورای محلات و حضور مکرر معتمدین محلی در صحن شورا مبنی بر پیگیری جدی موضوع ارتقاء مرکز شهرستان و به تبع آن ارتقاء مجموعه شهرستان به استحضار مردم شریف می رساند این شورا همواره علاوه بر طرح موضوع در جلسات متعدد مراتب را از طریق مسئولین شهرستان ، استان و کشور دنبال نموده و در آخرین جلسه با حضور نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و معتمدین نسبت به بررسی و رایزنی و انعکاس خواسته به مسئولین مرکز اقدام نموده است. و امیدواریم پیگیری هایی که قطعاً از مجاری و ابزار قانونی خواهد بود ما را در راستای تحقق کلام گهربار و معنی دار ولی امر مسلمین امام خامنه ای یعنی «لارستان بزرگ» برساند.
ضمناً متن مکاتبه با وزیر محترم کشور به شرح ذیل به اطلاع مردم شریف لارستان می رساند.
 
 
21 شهريور 1398 - 10:29:55
اعضای شورای اسلامی شهر لار هیئت رئیسه سال سوم شورا را انتخاب کردند

اعضای شورای اسلامی شهر لار هیئت رئیسه سال سوم شورا را انتخاب کردند

اعضای شورای اسلامی شهر لار  چهارشنبه ششم شهریورماه در جلسه رسمی شورا که با حضور علیپور معاون سیاسی امنیتی فرمانداری ویژه لارستان  در محل شورا برگزار شد ؛ هیئت رئیسه سال سوم شورا را انتخاب کردند.
به گزارش روابط عمومی شورا، طی رای گیری صورت پذیرفته ، مهندس سیدعبدالمهدی میرپور به سمت رئیس، اشکان عسکری به سمت نائب رئیس و رحیم بیژنی به سمت سخنگو انتخاب شدند.
 
7 شهريور 1398 - 06:09:00
صورت جامع درآمد و هزینه شش ماهه دوم سال ۱۳۹۷ شهرداری لار تصویب شد

صورت جامع درآمد و هزینه شش ماهه دوم سال ۱۳۹۷ شهرداری لار تصویب شد

صورت جامع درآمد و هزینه شش ماهه دوم سال ۱۳۹۷ شهرداری لار تصویب شد
صورت جامع درآمد و هزینه شش ماهه دوم سال ۱۳۹۷ شهرداری لار، به استناد مصوبه ۱۲۸ مورخ ۹۸/۰۴/۰۱ در جلسه شماره یکصد و پنجاه و نه مورخ یازدهم خردادماه شورای اسلامی شهر لار و موضوع ماده ۷۱ قانون شهرداری ها، صورت جامع درامد و هزینه شهرداری مربوط به شش ماهه دوم سال ۹۷ تصویب شد.
 
 
29 تير 1398 - 10:37:14
دیدار شهردار و اعضای شورا به مناسبت هفته قوه قضائیه

دیدار شهردار و اعضای شورا به مناسبت هفته قوه قضائیه

شهردار لار دردیدار با دادستان لارستان؛
تعامل مجموعه شهرداری و شورا در تمام بخش‌ها با مجموعه دادگستری مثال زدنی است
 
همزمان با هفته قوه قضاییه، محمدرضا قنبرنژاد شهردار لار به همراه رحیم بیژنی رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر لار با دادستان لارستان دیدار کردند.
 به گزارش روابط عمومی شهرداری لار، در این دیدار محمدرضا قنبرنژاد شهردار لارضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه تعامل مجموعه شهرداری و شورا را در تمام بخش‌ها با مجموعه دادگستری مثال زدنی دانست و افزود: شهرداری و دادگستری به عنوان دو ارگان مهم برای جامعه، تمام همت خود را برای حل و فصل معضلات در هر زمینه ای برای این شهر انجام خواهند داد .
 وی تصریح کرد : دستگاه قضاء در جامعه از حساسیت و اهمیت خاصی برخوردار است و این مجموعه موجب ایجاد آرامش و آسایش در جامعه می‌شود .
شهردارلار نقش دادگستری را در ایجاد امنیت پایدار نقشی اساسی دانسته و افزود: امنیتی که به حمدلله در شهرستان شاهد وجود آن هستیم مرهون زحمات دادستان، رئیس دادگستری و کارکنان خدوم دستگاه قضایی می باشد.
در ادامه این دیدار بیژنی رئیس شورای اسلامی شهر لار ضمن تبریک گرامیداشت هفته قوه قضائیه و سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی و 72 تن از یاران حضرت امام خمینی(ره) و همچین تقدیر از کار طاقت فرسا و پرمسئولیت و حساس این حوزه، گفت: مسئولیتی که امروز  شما در امر قضاوت بر عهده دارید برای همه قابل تحسین است . هر وقت به مجموعه دادگاه وارد می شویم با دیدن مشکلات مردم آن موقع سختی کار مشخص می شود که شما در مسند پر مسئولیتی قرار دارید  و دغدغه و استرس را مدیریت می کنید.
 وی امید مردم را در بحث قضاوت بعد از خدا به دست قضات دانست و افزود: شهروندانی که با دل نگرانی و استرس هایی که مراجعه می‌کنند پس از احقاق حق، بار مشکلات آنها کمتر شده و آرامشی به خانواده آنها برگشت داده اید.پس مردم باید به پاس این تلاش ها و زحمات شبانه روزی شما ، تشکر و قدردانی کنند و ما به عنوان نماینده مردم، زحمات شما را پاس می داریم.
رحیم بیژنی  آمادگی مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر را به جهت همکاری با مجموعه دادگستری اعلام کرد.
در ادامه ابوذر رنجبر دادستان عمومی انقلاب اسلامی لارستان کار قضایی را به مراتب سخت تر و مهمتر از دیگر مشاغل دانست و گفت:  این کار از نظر جسمی و روحی واقعاً جزء مشاغل سخت محسوب می شود.
دادستان لارستان با بیان اینکه رسیدگی به امور مردم در این شرایط مهم  اقتصادی و اجتماعی جامعه بسیار دشوار است، گفت: همکاران ما در دستگاه قضا با برخورد خوب با ارباب رجوع، رعایت حقوق شهروندی و صحه صدر، درکمترین زمان و با بهترین کیفیت مسائل و مشکلات مردم را حل و فصل می کنند.
 وی دربحث مسائل و مشکلات شهر و شهرداری و اختیارات آن افزود: وظایف و خدمات شهرداری لار بر هیچ کس پوشیده نیست و مجموعه دادگستری نیزسعی کرده است همکاری لازم در مجموعه شهرداری و شورای اسلامی را رعایت کند.
همچنین عشرت جهاندیده مسئول کمسیون بانوان وخانوده درشورای شهر نیز ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهدای هفتم تیرگفت :
انتخاب دونیروی جوانِ دلسوز ومتعهد در رأس امورقضایی این شهرستان نشان ازاعتماد مسئولین استانی وکشوری ما، به توانمندی وتخصص جوانان است که امیدواریم این امر، درسایر ادارات شهرستان نیز به مرور،شاهدباشیم.
در پایان این جلسه  مدیران شهری از واحدهای مجموعه دادگستری بازدید کردند.
 
 
 
9 تير 1398 - 12:02:11
تجمع تعدادی از معتمدین وشهروندان مطالبه گر،درشورای شهرلار

تجمع تعدادی از معتمدین وشهروندان مطالبه گر،درشورای شهرلار

سوم تیرماه تعدادی ازمعتمدین و شهروندان با حضور در جلسه شورا خواستار پیگیری مسائل شهر و شهرستان شدند.
جمعی از معتمدین و شهروندان چندمین بار دردفترشورای اسلامی شهر لارتجمع کردند وازنمایندگان خود خواستار پیگیری دراخذ مطالبات مردمی درموضوعات و مسائل کلان شهر، ازفرماندار، نماینده ی مجلس ، امام جمعه و مسئولین رده های بالاتر، اقدامات عملی ومجدانه ای داشته باشند.
نبود جاده ایمن و مناسب و تصادفات پی در پی در جاده های لار و جهرم ، و لار بندرعباس - پیگیری مطالبات مردم در رابطه با ارتقاء لارستان بزرگ و توابع با هم - پیگیری کردن نتایج جلسات برگزار شده در دفتر فرماندار، نماینده و امام جمعه اهم درخواست میهمانان این جلسه بود.
در پایان رئیس شورا نیزخلاصه ای از اقدامات انجام گرفته دراین موارد و مراجعات،مکاتبات و صورتجلسات مربوطه را  گزارش و حدوداختیارات شورا را برای آنان توضیح داد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
6 تير 1398 - 08:46:23